• Advertisement

Nabavne cene ćurića / Cene uređene ćuretine/

Moderator: todor

Followers: Uča, Jagoda

Re: Nabavka ćurića- Cene

Nepročitan postod Robins » 18 Maj 2012, 22:23

Tronedeljne 500 dinara
Četvoronedeljne 570 dinara
www.robins.rs
Korisnikov avatar
Robins

Teme: 84
Pridružio se: 02 Dec 2011, 13:45

Nepročitan postod Uča » 19 Maj 2012, 10:09

Jagoda je napisao:Uča, znam za Vaš način držanja dve ture ćuraka ali kraće vreme od uobičajenog, znam da ste imali dobru računicu, ali jedino ne znam kako se obezbeđujete drugom, kasnijom, turom ćurića?
Ovde, ako ih do maja ne obezbedite, kasnije NEMA.

Pre dve godine (2010.) sam uzeo 26.8. kao osmonedeljne, a prošle godine 2011. sa m ih uzeo 10.8. kao četvoronedeljne. Međutim upozoren sam od drugara koji drži poljoapoteku da ove godine ne čekam avgust mesec već da ih nabavim u drugoj polovini jula iako je prošlogodišnja avgustovska tura nabavljena 13 dana ranije nego pretprošle godine, bilo je povuci - potegni oko nabavke. Zašto kod vas tog nema u nekom kasnijem periodu stvarno neznam. Meni će se ove godine preklopiti ture oko mesec dana jer prva tura stiže za klanje u trećoj dekadi avgusta, a drugu turu nabavljam krajem jula.
Uča

Teme: 1
Pridružio se: 27 Dec 2011, 21:07

Nepročitan postod Robins » 19 Maj 2012, 23:56

Ćurke se nabavljaju i kasnije ali u manjim količinama jer je neka tradicija da se uzimaju u proleće. Oni koji ih tove da stignu za Novu godinu i Božić ih uzimaju i naručuju kasnije.
www.robins.rs
Korisnikov avatar
Robins

Teme: 84
Pridružio se: 02 Dec 2011, 13:45

Nepročitan postod Jagoda » 13 Jul 2012, 21:59

valjevac je napisao:Kod mene se prodaju cetvoronedeljni "converter" - muskarci po 700 dinara

Da li su to oni crni što sam ih videla na slikama?
Kakva je razlika između belih i crnih? Mislim na težinu, na težinu prsa u odnosu na druge kategorije mesa.

Možda bi bilo dobro da nam otvorite temu.
Korisnikov avatar
Jagoda

Teme: 19
Pridružio se: 19 Feb 2012, 04:10

Nepročitan postod valjevac » 14 Jul 2012, 08:02

Trenutno imam 7 komada "Široko prsnih američkih bronzastih".Zadovoljan sam njihovom težinom i izgledom.U istom odgoju sa "Conv erterom " pokazale su se izdržljivije i kočopernije.
Prošle godine imao sam crne slične ovima imale su bogato belo meso na prsima.Procentualno najveći deo mase je bio tu.NIsam se bavio postavljanjem fotografije na ovom forumu.Izgleda mi malo komlplikovano za mene.Na jednom drugom forumu skoro sam izbacio njihovu fotografiju.
Nemogu se izjasniti kakva je razlika u finišu jer sam ih prošle godine sredio pre starosti u kojoj su bile bele "Converter" tako da se tu ne mogu izjasniti.Meso im je bilo sočnije e sada da li im je to karakteristika ili je to zbog toga što su bile mlađe - ne znam.
Toliko od mene ovaj put.
Ako Vas baš interesuje njihov izgled pošaljite mi vašu e-meil adresu na p.p. =;
"U svakoj šali ima po malo šale"
valjevac

Pridružio se: 08 Maj 2012, 00:57

Nepročitan postod Jagoda » 14 Jul 2012, 09:31

valjevac je napisao:Trenutno imam 7 komada "Široko prsnih američkih bronzastih".Zadovoljan sam njihovom težinom i izgledom.U istom odgoju sa "Conv erterom " pokazale su se izdržljivije i kočopernije.
Prošle godine imao sam crne slične ovima imale su bogato belo meso na prsima.Procentualno najveći deo mase je bio tu.NIsam se bavio postavljanjem fotografije na ovom forumu.Izgleda mi malo komlplikovano za mene.Na jednom drugom forumu skoro sam izbacio njihovu fotografiju.
Nemogu se izjasniti kakva je razlika u finišu jer sam ih prošle godine sredio pre starosti u kojoj su bile bele "Converter" tako da se tu ne mogu izjasniti.Meso im je bilo sočnije e sada da li im je to karakteristika ili je to zbog toga što su bile mlađe - ne znam.
Toliko od mene ovaj put.
Ako Vas baš interesuje njihov izgled pošaljite mi vašu e-meil adresu na p.p. =;

Hvala na lepom i iscrpnom odgovoru. To me je i zanimalo. Odnos prsa prema drugim kategorijama.
Znam gde ste postavili slike, upravo o tim slikama i pričam, videla sam ih .

Što se tiče postavljanja slika ovde, probajte preko ovog sajta. http://dodaj.rs/

Slliku možete postavljati preko ikonice koja se nalazi u drugom redu ikonica, iznad posta ( II red, peta ikonica s'desna prema levo ' insert image ).

Pozdrav
Korisnikov avatar
Jagoda

Nepročitan postod Jagoda » 07 Avg 2012, 22:38

Uča je napisao:
Jagoda je napisao:Uča, znam za Vaš način držanja dve ture ćuraka ali kraće vreme od uobičajenog, znam da ste imali dobru računicu, ali jedino ne znam kako se obezbeđujete drugom, kasnijom, turom ćurića?
Ovde, ako ih do maja ne obezbedite, kasnije NEMA.

Pre dve godine (2010.) sam uzeo 26.8. kao osmonedeljne, a prošle godine 2011. sa m ih uzeo 10.8. kao četvoronedeljne. Međutim upozoren sam od drugara koji drži poljoapoteku da ove godine ne čekam avgust mesec već da ih nabavim u drugoj polovini jula iako je prošlogodišnja avgustovska tura nabavljena 13 dana ranije nego pretprošle godine, bilo je povuci - potegni oko nabavke. Zašto kod vas tog nema u nekom kasnijem periodu stvarno neznam. Meni će se ove godine preklopiti ture oko mesec dana jer prva tura stiže za klanje u trećoj dekadi avgusta, a drugu turu nabavljam krajem jula.

@ Uča, da li ste razmišljali o ceni uređene ćuretine?

Ove godine su cene koncentrata u više navrata povečavane,ne malim procentom poskupljenja.
Kako će se to odraziti na cenu curećeg mesa?
Korisnikov avatar
Jagoda

Re: Nabavne cene ćurića / Cene uređene ćuretine/

Nepročitan postod Jagoda » 20 Avg 2012, 12:05

Danas jedna ćurka otišla. Uređena težila 9.5 kg. Prodata po 490 dinara.
Kupljene 3 maja kao tronedeljne. Zadovoljna sam...
Korisnikov avatar
Jagoda

Nepročitan postod Uča » 22 Avg 2012, 19:17

Otišlo mi je 10 ćurana, a ostalo još dva. Prosečna težina očišćenih bez glave, nogu, bupca i džigerice je 14.2kg. Ova težina je napravljena od 19.4 do 16.8. tj. skoro 4 meseca. Sve je otišlo po 500 din/kg.
Uča

Teme: 1
Pridružio se: 27 Dec 2011, 21:07

Nepročitan postod Jagoda » 07 Jun 2013, 00:18

Da li je neko nabavljao ćuriće za ovu godinu?
Imate li informacije o ceni tronedeljnih ćurića?
Korisnikov avatar
Jagoda

PrethodniSledeća

Povratak na Ćurke