• Advertisement

Inkubiranje jaja

Moderator: todor

Favorites: Lemi
Followers: Srdjan

Re: Inkubiranje jaja

Nepročitan postod ivi » 07 Apr 2018, 06:59

da pokusam da ti pomognem dok se ne javi neko iskusniji,,,,temperaturu si merio na sredini inkubatora predpostavljam,jer se desava i sa ventilatorom da ne bude ujednacena temperatura.trebalo bi da je oko 37.5 bar po mojem ali ni ovo valjda ne skodi,nemoj da otvaras cesto inkubator,narocito kad pocinju da izlaze pilici,do tad prati vodu dali imas,kad izadje prvo pile od tad nemoj ni slucajno da otvaras inkubator 24 sata da se ne izgubi vlaga.onda otvori i sta je izaslo to je
ivi

Teme: 11
Pridružio se: 25 Mar 2012, 13:56

Nepročitan postod draganpan » 15 Apr 2018, 22:09

Šta bi @karabaja? kako ispade inkubiranje. Opiši pa da ti sugerišemo šta da promeniš ako nije dobro
Ko hoće naći će način, a ko neće naći će opravdanje
Korisnikov avatar
draganpan

Teme: 8
Pridružio se: 01 Dec 2011, 21:20

Nepročitan postod Karabaja » 18 Apr 2018, 23:18

U inkubator sam stavio 88 jaja. pri lampiranju 14 dana oko 20 komada je bilo za izbaciti. 18 dana sam isključio okretanje jaja i dolio vodu . Tačno 20 dana je izašlo prvo pile, ostavio sam još nekih 30 sati i otvorio inkubator. Izašlo jeukupno 46 pilića, samo je jedno bilo sa deformacijom prstiju na obije noge i ono se izleglo zadnje s tim da sam pokušao da mu pomognem da izađe, bolje da nisam.
Izleglo se 20 talijanki, 15 austrolorpa i 11 leghorna.
konstantna zadata temperatura je bila 38.00*C.
Procenat izleženosti 52%.
Jaja iz kojih nisu izašli pilići nisam pregledao, samo sam ih proslijedio do kante.

Danas sam pristavio novi kontigent od 55 jaja.
Zanima me da li nešto prostrete po podu inkubatora da bi se manje prljao?

Pozdrav.
Karabaja

Pridružio se: 01 Apr 2018, 19:36

Nepročitan postod Karabaja » 23 Apr 2018, 21:09

:-B
Karabaja

Nepročitan postod misi » 27 Apr 2018, 15:15

Kodmene prekjuce zavrseno inkubiranje rasne zivine plavo-zlatna vijandote od 30 stavljenih 20 plodnih i 19 izlezenih pilica , prezadovoljan sam sa radom inkubatora izmenio sam rezim rada sa obicnog na motorni sa dodavanjem ventilatora iz kompjutera povezao sa adapterom od 9 volti da mesa vazduh unutar i nikad dosad ovoliki veliki procenat izlezenosti nisam imao pre dodavanja ventilatora .
misi

Teme: 2
Pridružio se: 08 Feb 2017, 12:08

Nepročitan postod Karabaja » 28 Apr 2018, 19:42

Osmi dan novog turnusa od 55 jaja motorić koji okreće jaja je stao na otprilike 24 sata da li to može predstavljati problem? Čim sam primjetio ponovo sam pokrenuo motorić te isti zamjenio novim poslije 48 sati.
Karabaja

Nepročitan postod Milutinovic » 29 Apr 2018, 22:02

...ma nikakav problem...nece skoditi daljem razvoju embriona,ne znam da li praktijute...prva tri dana od unosa jaja,ne bi trebalo biti pokrenuto automatsko zaokretanje,a od 6og dana vec se mogu menjati pozicije jaja i na ramu...sa jajima od koke ide to lakse...
Korisnikov avatar
Milutinovic

Teme: 1
Pridružio se: 29 Maj 2013, 19:24

Prethodni

Povratak na Objekti i oprema u živinarstvu