• Advertisement

Trebam savet

Sve o tovnim pilićima

Moderator: todor

Trebam savet

Nepročitan postod MilanSid » 02 Apr 2015, 21:25

Pozdrav vredni ljudi evo resio sam da se registrujem nakon par dana citanja na ovaj forum.
U nadi da bih mogao dobiti nekoliko saveta koji su mi potrebni.

Naime vec duze vremena se razmisljam da krenem da tovim pilice full.
Imam nesto malo svoje zemlje i sejem kukuruz svake godine kao i psenicu i tako dalje ali znate i sami u kakvom vremenu zivimo od toga samog ne moze da se prezivi pa trazim neki izlaz da nesto zapocnem pored toga jer jelte makar imam svog kukuruza pa bi kolko tolko ustedeo na hrani.

Mislio sam da kupim inkubator malo sam gledao cene po internetu pa da sam jelte lezem tovne pilice. E sad citam po tom internetu svasta al mi slabo sve ide iskren da budem.

Nesto razmisljam da bih pokrenu svoje leganje trebam inkubator ok to cu kupiti, e onda mi trebaju valda te koke koje nose jaja za tovne pilice? Izvinjavam se ako sam sad lupio al to mi neka logika, gde da nabavim te koke ili jaja sto cu legati. Jel to uopste moguce da ja radim kuci?
Imam nesto objekata zvrlje prazni pa sam mislio da bi mogli da posluze samo malo da se preprave jelte.

E sad kome bi ja to onda na kraju prodao? Jel ja smem uopste da to radim kuci? Nisam toliko upoznat sa zakonom pa ne znam.

Znam... znam mnogo pitanja pa molim nekog sa iskustvom da pripomogne, kazu znanje je bogatvo, sad tek vidim...

Hvala unapred.
MilanSid

Teme: 1
Pridružio se: 02 Apr 2015, 21:19

Re: Trebam savet

Nepročitan postod Неђооо » 02 Apr 2015, 21:29

Друже ту само ако ти члан Робинс помогне,мсм да се он бави тим послом,слабо ко од форумаша се бави тиме..Јеси баш из Шида или околина?
http://www.facebook.com/nedjo.gavric.9?ref=tn_tnmn ...Република Српска,наша држава...http://youtu.be/zpoPQfTE4cs Семберијо моја у априлу...
Korisnikov avatar
Неђооо

Teme: 5
Pridružio se: 10 Dec 2012, 19:32

Nepročitan postod MilanSid » 02 Apr 2015, 21:36

Okolina Sida, Adasevci. Mada poznati smo mi nadaleko hehehe.
Ok ja sam otvoren za sve savete, kritike, instrukcije i tako dalje.
MilanSid

Nepročitan postod Kurkela » 02 Apr 2015, 21:39

Dodro dosao!
Mi imamo tri inkubatora iz domace radinosti, koje su moji ukucani ranije koristili za lezenje pilica.
Clan Robins se bavi tim poslom. On ce dati najbolje odgovore.

Ti Adasevci su mi poznati. :-?
Korisnikov avatar
Kurkela

Teme: 49
Pridružio se: 03 Dec 2011, 01:05

Nepročitan postod Неђооо » 02 Apr 2015, 21:49

Да да Адашевци..:)
Имам ја родбине доста у Моровићу,Јамени,Шиду...нешто даље имам чак и у Адашевцима ал то су даље родбинске везе.
http://www.facebook.com/nedjo.gavric.9?ref=tn_tnmn ...Република Српска,наша држава...http://youtu.be/zpoPQfTE4cs Семберијо моја у априлу...
Korisnikov avatar
Неђооо

Nepročitan postod MilanSid » 02 Apr 2015, 21:53

@Kurkela
Hvala bolje vas nasao hehe. Koliko pilica po turi ste legali?
A cuj Adasevci su ti poznati a mnogo ih tako nije sigurno odakle :D Cak je i Djoka Balasevic jednom rekao da u zivotu nije prosao kroz duzu ulicu kao u Adasevcima hehe

@Nedjo
Ja sam pomislio da si iz odavde kad sam pogledao nik, poznajem jednog sa tim nadimkom u selu, verovatno isto iz RS.
MilanSid

Nepročitan postod Неђооо » 02 Apr 2015, 21:59

Доста је наших људи за време Југославије прешло Саву и отишло за бољим животом у Срем,пола Јамене су људи из Семберије,чак је и мој прадеда ишао тамо да купу кућу ал испала му нека земља овде и останемо.Моровић такође.
Korisnikov avatar
Неђооо

Nepročitan postod Kurkela » 02 Apr 2015, 22:04

Nema veze Nedjooo, mi smo braca. Drina nikada nije bila granica za jedan narod. :-bd

Sto se tice inkubatora najmanji je legao 120, a najveci mislim oko 300 kom. Nisam siguran.
Korisnikov avatar
Kurkela

Teme: 49
Pridružio se: 03 Dec 2011, 01:05

Nepročitan postod Robins » 04 Apr 2015, 20:05

Inkubatora ima dosta po oglasima i mogu se kupiti. Što se tiče izvodjenja tovnih pilića za njih moraš imati priplodna jaja od roditeljskog jata teške linije. I to se može nabaviti u nekim količinama kod živinara koji se time bave. Prodaja bilo čega u ovoj državi je pitanje sreće, lutrije, ludila i još 300 faktora. Nažalost mikada niste sigurni kad nešto počnete hoćete li imati i korist od toga. Možeš nabaviti inkubator pa početi sa izvodjenjem domaće živine. Kupiš jaja od nekoga ko ima dobre pevce i njih izvodiš. U poslednjih par godina se traže ti domaći pilići. Još više se traže oni koji su delimično odgojeni. Što se zakona tiče tu se ne brini jer te niko neće ganjati ako radiš u nekom manjem obimu.
www.robins.rs
Korisnikov avatar
Robins

Teme: 84
Pridružio se: 02 Dec 2011, 13:45

Nepročitan postod Maximus Ruralis » 07 Apr 2015, 18:08

Nemoj da kupujes los inkubator.Osedeces sa nekim krsom !

Malo se raspitaj o kvalitetu,a najbolje je da se konsultujes sa nekim iskusnijim zivinarom iz tvog blizeg okruzenja.Imam los primer ovde kod mene.Momak je kupio neki krs za 150 eura i muku video.
Moz da bidne,al ne mora da znaci...!!!
Korisnikov avatar
Maximus Ruralis

Teme: 13
Pridružio se: 09 Dec 2011, 21:47

Povratak na Tovni pilići