• Advertisement

Cene jednodnevih pilića i pilića uređenih za prodaju

Sve o tovnim pilićima

Moderator: todor

Cene jednodnevih pilića i pilića uređenih za prodaju

Nepročitan postod Jagoda » 11 Mar 2012, 00:50

Ovde možemo pisati o aktuelnim cenama jednodnevnih pilića, utovljenih, uređenih za prodaju... :-W

U četvrtak preuzimam jednodnevne piliće. Cena 55.00 dinara komad.
Korisnikov avatar
Jagoda

Teme: 19
Pridružio se: 19 Feb 2012, 04:10

Re: Cene jednodnevih pilića i pilića uređenih za prodaju

Nepročitan postod Robins » 11 Mar 2012, 18:35

Imamo i temu o tome u delu Tržište i cene a može se pisati i ovde. Cene tovnih pilića su poludele jer do pre dve nedelje niko nije hteo da ih uzima zbog hladnoće a sad su svi navalili. Trenutno je po apotekama cena na malo 55 dinara a može se desiti da dodje i do 60 dinara. Mislim da se takva cena neće dugo zadržati i da će se početkom aprila vratiti na 40 do 45 dinara. Utovljeni pilići se takodje mnogo traže a slično je i sa jajima koja su po pijacama došla do 15 dinara za komad.
Korisnikov avatar
Robins

Teme: 84
Pridružio se: 02 Dec 2011, 13:45

Nepročitan postod Jagoda » 11 Mar 2012, 23:49

Robins je napisao:Cene tovnih pilića su poludele jer do pre dve nedelje niko nije hteo da ih uzima zbog hladnoće a sad su svi navalili. Trenutno je po apotekama cena na malo 55 dinara a može se desiti da dodje i do 60 dinara. Mislim da se takva cena neće dugo zadržati i da će se početkom aprila vratiti na 40 do 45 dinara. Utovljeni pilići se takodje mnogo traže a slično je i sa jajima koja su po pijacama došla do 15 dinara za komad.

Prošle godine, u drugoj polovini marta , cene pilića su bile 53.00 dinara.
Ne verujem baš u snižavanje cena početkom aprila, upravo zbog nestačice jaja.

Robins je napisao:Imamo i temu o tome u delu Tržište i cene a može se pisati i ovde.

Izvinjavam se, temu sam previdela.
Nema potrebe da se piše na dva mesta, lakše je ove postove ' prebaciti' u već postojeću temu. : )
Korisnikov avatar
Jagoda

Nepročitan postod Robins » 12 Mar 2012, 16:31

Problem je što svi koji tove za sopstvene potrebe hoće da piliće uzmu u martu i onda dodje do velikog skoka. Za kupce koji piliće uzimaju tokom cele godine se formira posebna godišnja cena i ona se ne menja. Ovakvi skokovi na preko 50 dinara obično budu u martu i septembru.
Korisnikov avatar
Robins

Nepročitan postod Jagoda » 15 Mar 2012, 12:04

Danas mi stigli pilići. Ipak, plaćala sam 50.00 din kom, ne 55 kako su najavili.
Dakle: jednodnevni ovog četvrtka 50.00 din ( u mom kraju) : )
Korisnikov avatar
Jagoda

Nepročitan postod Robins » 10 Apr 2012, 22:01

Potražnja za jednodnevnim pilićima je počela da posustaje a to se i očekivalo zbog Vaskrsa. Neki manji pad cene se može očekivati početkom maja jer su dotada sve količine rasprodate. Dosta matičnih jata uskoro završava proizvodnju pa se zbog toga ne očekuje veliki pad cene.
Korisnikov avatar
Robins

Nepročitan postod Jagoda » 10 Apr 2012, 22:18

Malo su zamrle teme iz Živinarstva, mada sam mislila da ću samo, i jedino, Ovde pisati.

Danas sam izmerila jedno pile uzeto 's'reda' , kako sam mogla da dohvatim, i težilo je 1.650 gr... u četvratak će biti 4 nedelje. Ne znam da li mi je to prosek, ili slučajanim odabirom najveće, videću ovih dana i ako budem mogla, slike ću okačiti Ovde.
Korisnikov avatar
Jagoda

Nepročitan postod Goran_ru » 17 Jun 2012, 22:21

Nije moguce da su svi zadovoljni sa cenom i imaju trziste pa se nista ne pise u ovoj temi. Ima li ko trziste da nemoze da podmiri pa da mi mali prodamo pokoje svoje pile.
Goran_ru

Pridružio se: 12 Jun 2012, 21:56

Nepročitan postod Robins » 17 Jun 2012, 22:53

Jednodnevni se još uvek dobro traže i cena im je 45 dinara. Prilično visoka cena za ovo doba godine. Koliko sam čuo i utovljeni se dobro traže i cena na veliko im je oko 130 dinara. Najveći problem je stalni rast cena sojine sačme i to da nema naznaka da će stati.
Korisnikov avatar
Robins

Nepročitan postod dudovcanin » 05 Avg 2012, 11:05

Juce prodao urdjene 150 kom po 270.
dudovcanin

Teme: 2
Pridružio se: 07 Feb 2012, 12:24

Sledeća

Povratak na Tovni pilići