• Advertisement

Recept za pravljenje jabukovog sirceta

Sve o tovnim pilićima

Moderator: todor

Followers: EmPe, MilanM, oki67

Re: Recept za pravljenje jabukovog sirceta

Nepročitan postod Maximus Ruralis » 01 Apr 2013, 22:19

E,sada ga pretera kada pomenu koncentrovanu sircetnu kiselinu !Nju ne dodajem prilikom pripreme. Meni odgovara kiselije,jer ga svakako dodajem u vodu pilicima.I
Moz da bidne,al ne mora da znaci...!!!
Korisnikov avatar
Maximus Ruralis

Teme: 13
Pridružio se: 09 Dec 2011, 21:47

Nepročitan postod MilanM » 07 Apr 2013, 15:00

Pravio sam od ajdared jabuka, kako koja padne seko sam je i ubacivao u bure od 60l u kome sam dodao oko pola kg secera. Talog cuvam i mislio sam njega da razblazim i dajem pilicima da ustedim na sircetu posto ga imam samo oko 15l a kupu salata je fenomenalna sa njim.
Moguce da je uzrok slabog kiseljenja vrsta jabuke pretrposle godine sam pravio od nekih divljih jabuka koje sam brao pored puta koje su bile dosta kisele ubacio sam na 2,5kg jabuka oko 2l mlake vode u kojoj sam predhodno stavio 2 supene kasike medai sirce je bilo kiselo ne previse ali je davalo mnoogo dobar smek salati
MilanM

Teme: 2
Pridružio se: 03 Dec 2011, 00:14

Nepročitan postod zarius011 » 14 Apr 2013, 17:20

Ja imam onu "masinu" za cjedjenje jabuka. Pa cu od tako praviti sirce. A imam i svoje domace, neprskane jabuke. Pored toga sto imam sve da ga proizvdem ja kupujem sirce. Eto sta ti je lijenost.
Korisnikov avatar
zarius011

Teme: 3
Pridružio se: 20 Avg 2012, 23:49

Nepročitan postod MIRKOPOZEGA » 14 Apr 2013, 18:13

Maximus Ruralis je napisao:E,sada ga pretera kada pomenu koncentrovanu sircetnu kiselinu !Nju ne dodajem prilikom pripreme. Meni odgovara kiselije,jer ga svakako dodajem u vodu pilicima.I

HTeo sam reci da je koncetrovanije nego sto bi trebalo,pa sam malo uvecao,odnosno maximalno :D
Korisnikov avatar
MIRKOPOZEGA

Teme: 9
Pridružio se: 20 Avg 2012, 23:58

Nepročitan postod Meditator » 19 Jul 2016, 10:12

Zna li neko: da li su za sirće dobre (i za zdravlje pre svega) nedovoljno zrele, skoro sasvim zelene jabuke?
Nabavio sam neprskane jabuke od prijatelja, ali nedovoljno zrele. Nisam mogao da nađem druge, a da su neprskane. Usitnio sam ih danas i stavio ih u posudu. Pretpostavljam, sa nešto šećera vrenja će svakako biti, pa tako na kraju i sirćeta. - Dilema je nešto drugo. Da li u zdravstvenom pogledu smeta što su nedovoljno zrele, još relativno tvrde i skoro sasvim bez slatkoće? Kakvog je hemijskog kvaliteta sirće od takvih jabuka? Da ne bude nekog sastojka u budućem sirćetu koji nije baš dobar po organizam? Zna li neko nešto oko toga?
Meditator

Pridružio se: 19 Jul 2016, 09:59

Nepročitan postod b62p » 06 Jan 2018, 19:06

Bilo bi dobro da ovu interesantnu temu (proizvodnja sirceta) moderator prebaci u podforum "proizvodi od voca" ili tako nesto pa da nas obavijesti o tome a ja cu sa svoje strane da napisem licna iskustva o kucnoj i industrijskoj proizvodnji sirceta.
Pozdrav b62p
b62p

Pridružio se: 06 Jan 2018, 18:55

Prethodni

Povratak na Tovni pilići