• Advertisement

Romanovske ovce iskustva i saveti

Sve o rasama ovaca, uzgoj, iskustva i saveti

Moderatori: todor, mikica jovanovic

Favorites: Sarbanac, drogan014, RIBES, mikica jovanovic, DANIC
Followers: mikicamilojevic, DANIC, drogan014, Branko, Mrki1, bogdanovicslavko

Re: Romanovske ovce iskustva i saveti

Nepročitan postod mikica jovanovic » 26 Dec 2018, 18:47

Postovani kolegaGastsbajter, pridruzujem se vasim zeljama, da svim kolegama Zimska jagnjenja prodju dobro i srecno.
Ja sam i danas imao jos jedno jagnjenje, oba legla su velika, ali nazalost, otkrnjena...
Slika koju sam postavio je sa 4 zenke, nazalost nisu sveprezivele, ipak idemo dalje, do danas srecom nisam imao gubitaka.
Zelim Vam svima prepune obore ovaca i jaganjaca.
Svim dragim kolegama koji slave Bozic, zelim srecan Bozic i milost Bozju!!!
Svi smo jednaki pred Bogom i pod Zvezdama!!!
'SVET JE LUDA U OCIMA MOJIM, JA SAM LUDA U OCIMA SVETA.' - Vladika Nikolaj Velimirovic
Korisnikov avatar
mikica jovanovic

Pridružio se: 12 Jan 2013, 17:52

Nepročitan postod mikica jovanovic » 26 Dec 2018, 18:51

Slika
'SVET JE LUDA U OCIMA MOJIM, JA SAM LUDA U OCIMA SVETA.' - Vladika Nikolaj Velimirovic
Korisnikov avatar
mikica jovanovic

Nepročitan postod Stanko Doncov » 26 Dec 2018, 21:25

mikica jovanovic je napisao:Slika

:ymapplause: sta drugo da kazem...
Stanko Doncov

Pridružio se: 19 Mar 2016, 00:03

Nepročitan postod mikica jovanovic » 29 Dec 2018, 19:49

Hvala kolege, imam i par keceva, sto nepamtim da sam imao, za mene ipak najlosiji prosek do sada, bice bolje u sledecem krugu nadam se.
Pozzz, svim kolegama
Korisnikov avatar
mikica jovanovic

Nepročitan postod MIRKOPOZEGA » 02 Jan 2019, 00:03

Pozdrav Mikice,
Kod mene je do sad 1,84 ,dviske su ohrabrile skoro sve po 2,dok opet 3 ovce koje su predhodno dale po 3 sad po jedno
..videcemo do kraja ,mada nek bude sve u redu kao do sad ja zadovoljan.
Trojka ima jedna i u opste ne zelim vise.
ЕРЦОВ
Korisnikov avatar
MIRKOPOZEGA

Teme: 9
Pridružio se: 20 Avg 2012, 23:58

Nepročitan postod mikica jovanovic » 03 Jan 2019, 04:02

Mirko i meni su dve koje smatram medju boljima u mom malenom i skromnom stadu, dale keceve, a dosada uvek trojke,
Resile da se valjda malo odmore, a i parilo je se po nekoliko u toku dana, pa mi autsajder dala cetvorke, a favoritkinje podbacile, vrag bi ga znao sta se tudesava... Idemo dalje, pa dokle stignemo, upravo jedna dala trojke, a Finkinja, kopa po cosku, nema mi spavanja nocas.
Srecan nastavak jagnjenja Familijo i svim ostalim kolegama!!!
Inace noc je bas hladna i nepovoljna za jagnjenje, nedajmo se...
Korisnikov avatar
mikica jovanovic

Nepročitan postod mikica jovanovic » 03 Jan 2019, 04:13

Slika
Korisnikov avatar
mikica jovanovic

Nepročitan postod LukaKolar » 10 Jan 2019, 13:33

LukaKolar je napisao:Kod mene počelo prošli tjedan imam drugo janjkinje i jednu treće janjenje, imaju trbuhe velike, ali vime još ništa možda me iznenade s brojnim leglom. A jedna mi se ojanjila, ali na žalost janje kao zvonar crkve notar dame nije moglo na zadnje noge i kvrgu vodenu na leđima je imao, samo jedno još je bilo naopako okrenuto pri janjenju, brine me ta ovca ojanjila se prvi puta dvojke s 8 mjeseci znači naganjala se s tri mjeseca (nisam htio tako), ojanjila dvojke od 900 g jedno je čak i preživilo, nakon toga janjenje za 6 mjeseci ojanjila jedno M koji je za 3 mjeseca imao 42 kg(tako nešto nisam vidio kod obične ovce, a ne kod romanovske da brzo raste iako je imao veliku porodnu težđinu,sam i mlijeka puno), i sad nakon 8 mjeseci ponovno to janje invalida, a najbolja i najmirnija ovca po ponašanju i mlijeku nez dokle će biti....imate li iskustva ili savjete kako dalje s njom? Nemam strpljenja odmarati ju imaju sve full ishranu ili je romanovska ili ide u škrinju....po mojoj filozofiji sve dobiju i ptičjeg mlijeka ima da i one nešto vrate, ipak dogodi se da ti neke ovce prirastu srcu....

Evo javljam daljnja iskustva sa ovcomb sljedeća 2 janjenja po 4 kom othranila dva krepala sa starosti 2 mjeseca bez simptoma bolesti...nestrpljivo čekam sljedeće trenutno je ogromna a vime 10 cm do zemlje-obećava
LukaKolar

Pridružio se: 18 Apr 2015, 00:48

Prethodni

Povratak na Rase