• Advertisement

Romanovske ovce iskustva i saveti

Sve o rasama ovaca, uzgoj, iskustva i saveti

Moderatori: todor, mikica jovanovic

Favorites: Sarbanac, drogan014, RIBES, mikica jovanovic, DANIC
Followers: mikicamilojevic, DANIC, drogan014, Branko, Mrki1, bogdanovicslavko

Re: Romanovske ovce iskustva i saveti

Nepročitan postod mikica jovanovic » 12 Feb 2018, 22:39

BRZAN je napisao:Slika
Sve kritike dobrodosle !

Kolega Brzan, ako negresim Ovan je poreklom iz Sikinog Stada. Ima Runo za desetku i ima po mom skromnom misljenju svoju autenticnu (specificnu) lepotu, mada vise volim grla sa tamnijom glavom.
Nekada sam prvenstveno gledao, Glavu i rep, a sada prvo pogledam kakvo je Runo i ono mi kaze skoro sve o odredjenom grlu...
Neka Vam je koristan i da ostavi puno potomaka!!!
'SVET JE LUDA U OCIMA MOJIM, JA SAM LUDA U OCIMA SVETA.' - Vladika Nikolaj Velimirovic
Korisnikov avatar
mikica jovanovic

Pridružio se: 12 Jan 2013, 17:52

Nepročitan postod mikica jovanovic » 12 Feb 2018, 22:44

misi je napisao:@Mikica deset ovaca trideset jaganjaca je vec za primer svaka cast i ovcama i gazdi i nek tako nastave !

Hvala Vam kolega Misi, pored tih 10 trojki, bilo je 3 dvojke i 1 cetvorka
.
'SVET JE LUDA U OCIMA MOJIM, JA SAM LUDA U OCIMA SVETA.' - Vladika Nikolaj Velimirovic
Korisnikov avatar
mikica jovanovic

Nepročitan postod BRZAN » 13 Feb 2018, 13:13

SlikaNadam se da sam sad uspeo zezalo me sa telefona,a i nisam neki ekspert za novu tehnologiju :)
Mikice jeste Ovan je iz Sikinog stada!
BRZAN

Pridružio se: 27 Maj 2015, 00:13

Nepročitan postod LukaKolar » 17 Feb 2018, 23:01

Slika
Ova naljeva vec mjesec i po dana ne nosi u sirinu nego u dubinu ...do sada uvijek po dvojke...do sad mi se 5 ojanjilo i sve 5 su dale trojke ovce su 3 god stare i ovan isto...prezadovoljan sam rasom...mislim da je doprinijelo velikoj plodnosti napasivanje na cistoj lucerki naime ovce sam pustio u lucerku do koljena jer sam imao dovoljno sijena u pocetku po 5 min pa povecavao na kraju bi se najele i same otisle s pase...2 mrtva janjeta na kocenju...da ne bi bilo idealno rekao sam zenske ostavljam ..a omjer 13:2 za muske nevjerovatno ...al nek su zivi i zdravi poz ekipi
LukaKolar

Pridružio se: 18 Apr 2015, 00:48

Nepročitan postod Aca Kamenica » 17 Feb 2018, 23:37

Pozdrav za kolegu LukuKolara, nije Vas bilo duže vreme i drago mi je da se javljate sa lepim rezultatima. Ali moram da Vas podsetim da ste nam obećali da ćete nam javiti kako je protekao oporavak ovna koji je imao hroničnu metiljavost pre 18 meseci,pozdrav !!
Aca Kamenica

Pridružio se: 11 Feb 2015, 14:42

Nepročitan postod mikica jovanovic » 18 Feb 2018, 00:10

Pozdrav i za Vas postvani kolega Luka.
Sto rece kolega Aca, dugo Vas nije bilo.
Dobra je plodnost kod Vasih ovaca, a ova sa slike bas obecava.
Sto duze naliva u vime,to bi trebalo biti bolje, neka Vam je ziva i zdrava
I da jagnjenje protekne u najboljem redu.
Pozzz zivi bili!!!
Korisnikov avatar
mikica jovanovic

Nepročitan postod LukaKolar » 18 Feb 2018, 10:07

Isprike ovan je izmrsavio do kosti i unatoc svim naporima uginio...sad ne znam da li se sjecate imao sam prolaps kod jedne ovce tako da je prvo janjenje bilo svega drugo je ojanjila 2 kom koji nisu mogli na noge unatoc nagovorima mnogih da nije vise za drzati dao sam joj trecu sansu i hvala Bogu uhvatila ritam janjenje ljeto zima 2+3 super majka i mljecna
LukaKolar

Pridružio se: 18 Apr 2015, 00:48

Nepročitan postod Aca Kamenica » 18 Feb 2018, 18:06

LukaKolar je napisao:Isprike ovan je izmrsavio do kosti i unatoc svim naporima uginio...sad ne znam da li se sjecate imao sam prolaps kod jedne ovce tako da je prvo janjenje bilo svega drugo je ojanjila 2 kom koji nisu mogli na noge unatoc nagovorima mnogih da nije vise za drzati dao sam joj trecu sansu i hvala Bogu uhvatila ritam janjenje ljeto zima 2+3 super majka i mljecna

Baš mi je žao što je ovan uginuo, da sam to znao ne bih Vas ni pitao, jer bio sam ubeđen da se oporavio,pa sam hteo da nam opišete kako je tekao oporavak, želim puno zdravlja kako Vama tako i Vašem stadu !!
Aca Kamenica

Pridružio se: 11 Feb 2015, 14:42

Nepročitan postod mikicamilojevic » 18 Feb 2018, 20:50

mikica jovanovic je napisao:Slika
Jedna Ruskinjica upravo dala desete jubilarne skromne ovogodisnje tojke, 3 muska.
Pozzz svim kolegama!!!

cestitam imenjace, da budu korisni.svaka cast i za plodnost.
pozdrav svim kolegama
Korisnikov avatar
mikicamilojevic

Teme: 3
Pridružio se: 25 Avg 2012, 13:57

Nepročitan postod mikica jovanovic » 18 Feb 2018, 22:30

Hvala Imenjace, cestitka od tebe mi je uvek bila cast.
Iskreno ovom Forumu nedostajes i ti i tvoje vanserijske Romanovke cije rezultate ce tesko istinskimoci da ponovi bilo koje Stado...
Prikazao si najveca autenticna legla i doziveo Hristovu Golgotu, a da nikada nisi nikoga povredio, ni one koji su to najbezocnije i mucki radili...
Danas posle svega mogu da budem stecan smiren i spokojan, sto sam bio na strani istine, zajedno stobom.
Dace Bog da ponovo zapatis Romanovke i da gledamo slike velikih legala kao nekada sto si nam svima pokazivao na ovom mestu.
Ziv bio Ime moje, pozzz svim kolegama!!!
Korisnikov avatar
mikica jovanovic

PrethodniSledeća

Povratak na Rase