• Advertisement

Motorne testere

Moderator: PoljoForum

Followers: boban, cukaneca, Duka

Re: Motorne testere

Nepročitan postod Gružanin » 28 Feb 2016, 16:29

nidza357 je napisao:Prvo cu da probam je sam turpiom da mlo bolje naostrim, msm da su brisaci ok, majstor ih je od oka samo malo brusilicom skinuo? ali samo kad se uporedi ostrina mog lanca i od komsije nebo i zemlja, bojis se dodirnuti lanac kao ostar deo kod otvorene konzerve ( konzerva od ribe, pastete.. ) mada mislim da su i lanac i mac za zamenu posto je mac "prvi" a sad nisam u mogusnosti to trenutno da menjam, u svakom slucaju hvala na savetima.

Ако је мајстор скинуо превише тркаче може и ланац да ти се откине. Не смеју ни много да се скину зато што ако се много скину онда ланац има велику дубину сечења што није добро. Имао сам пре овог последњег Орегоновог , Хускварнин ланац и био је толико лош да иако га наоштрим турпијом и шаблоном иступи се после пола до метар дрва . Ако ти је од резног зуба остсло мање од 4 мм до краја нема сечења зато што је истрошен и мора да се мења. На тоцило никако не треба оштрити ланац зато што тоцило греје ланац и много скида . То је моје искуство. Купи Хускварнин комбиновани шаблон за оштрење ланца и скидање тркача и полако . Не можеш да оманеш никако .
Korisnikov avatar
Gružanin

Teme: 1
Pridružio se: 29 Dec 2011, 17:53

Nepročitan postod Gružanin » 28 Feb 2016, 16:47

Очисти филтер за ваздух. Орво га издувај компресором па онда у врућу али не врелу или кључалу , стави прашка за прање веша , стави доста али не претерано и убаци филтер и нек стоји сат два па добро испери хладном водом , најбоље под чесмом и остави да се добро осуши . Никако не враћај мокар или влажан филтер. Очисти карбуратор . Набије , кад је туп ланац , струготине ситне као прашине у карбуратор као да није затворен. Кад је ланац туп , уопште на вуче у дрво , ни притезање не помаже , али исто тако и ако тркачи нису скинути а ланац оштар да се посечеш исто неће да сече .
Korisnikov avatar
Gružanin

Nepročitan postod vectrabg » 06 Mar 2016, 23:08

Pozdrav svima na forumu!
Imam kinesku kopiju Stihl testere (MS 280/4500). Pretpostavljam da su neki delovi kompatibilni sa Stihlom.
Slika
Skinuo sam karburator i ima necistoce u gornjem delu, gde je sito. Filter goriva je prljav.
Hteo bih da zamenim filter goriva, sito i membranu karburatora. Gde ih mogu naci kvalitetne/pristupacna cena u Bgd? Da li se kupuju u kompletu ili posebno? Da li je potrebno menjati i filter za vazduh, sa obzirom da je on plastican i moze da se opere? Moze i na PP ako ne sme reklama prodavnica...
vectrabg

Pridružio se: 06 Mar 2016, 22:59

Nepročitan postod vectrabg » 07 Mar 2016, 10:24

Kada sam otvorio karburator sa gornje strane, u jednoj rupi ima dosta necistoce. Kako da ocistim to? I gde mogu da nadjem set membrana za ovaj tip? Da li treba da menjam i filter za ulje?
Slika
Slika
vectrabg

Nepročitan postod vectrabg » 07 Mar 2016, 11:16

Da li su ove kopije Stihl 4500 u stvari iste kao Villager 24-30? Zanima me zbog nabavke rezervnih delova.
vectrabg

Nepročitan postod Gružanin » 07 Mar 2016, 16:18

Издувај компресором. Најбоље да ставиш оловку на црево због уског млаза ваздуха. Филтер за ваздух у врућу водуну коју си сипао прашка за прање. А филтер за гориво купи нов
Korisnikov avatar
Gružanin

Nepročitan postod vectrabg » 08 Mar 2016, 01:02

Gružanin je napisao:Издувај компресором. Најбоље да ставиш оловку на црево због уског млаза ваздуха. Филтер за ваздух у врућу водуну коју си сипао прашка за прање. А филтер за гориво купи нов

Hvala na savetu!!
Kupio sam nov filter za gorivo, i takodje promenio membranu i sito. Filter dobro oprao sa praskom. Da li je za ove kineske masine bolja jaca smesa 1:4? Na 1lit jedan spric od 25ml?
Kada probam javicu sta se desava. Inace problem je nastao kada je pocela da se gasi pri seci stabla horizontalno?? Radi par minuta i gasi se... Stavio sam i novu Bosna svecicu.
vectrabg

Nepročitan postod kecman » 19 Apr 2016, 23:01

Danas napokon dosli ovi tipovi i sasekli mi oras
Slika
Slika
Korisnikov avatar
kecman

Teme: 2
Pridružio se: 29 Mar 2015, 18:42

Nepročitan postod petarmaric91 » 25 Avg 2016, 21:47

jel moze neko da mi objasni kako da nastelujem karburator na motorci stihl 026? hvala unapred...
petarmaric91

Pridružio se: 30 Avg 2015, 22:25

Nepročitan postod gradimir.djoric79 » 31 Jul 2017, 11:19

Poštovanje gospodo majstori i stručnjaci,pišem ovde jer nisam pročitao da neko ima sličan problem sa motorkom,u pitanju je stihl 028 AV,original testera,kvalitetna,znate već o čemu pričam,elem imamo i problem koji je sledeći,da napomenem da se i sam poprilično razumem u ovu tematiku kao i slične stvari,međutim malo me ovo zbunjuje jer nisam nailazio na sličan problem.Motorka pali lepo,4-5 puta povučeš dok je hladan,vratiš sauh,nastavi da radi ali neće da primi gas već radi na nekom niskom broju obrtaja,dajemm gas i ona se gasi,znači neće da primi gas.Palim ponovo,situacija ista ,radi na niskom broju obrtaja i dalje neće da primi gas,uzimam šrafciger i pokušavam podešavanje dizni L i H,mrdnem jednu ili drugu za vrlo malo,ma za milimetar znači skoro nimalo,i gle čuda odjednom primi gas i radi ko luda,nastavljam da radim sa njom,sečem drva bez problema,oštar lanac,ma seče ko repu,čini se savršenstvo jedno,ja zadovoljan mislim rešio sam problem.Međutim,završio sam sečenje i ostavljam testeru,ona se ohladi ,kad pokušam ponovo,posle izvesnog vremena pokušavam ponovo da upalim razmišljam problem je rešen ,sad će da radi lepo kad ono gle čuda,situacija ista kao i prethodni put,pali ko mina,neće da primi gas,kao pokušam da dam gas,gasi se i guši,mrdnem dizne šravcigerom kao i prethodni put i evo je,prima gas radi lepo i dobro,nema nikakvog problema.Pitanje je šta se dešava tu,zašto posle svakog puta kad se testera ohladi moram po malo da mrdnem dizne,neznam tačno koju ,čini mi se l,ali nisam siguran,možda je i h,i da posle toga testera nastavi da radi bez problema sve do sledećeg puta kad se ohladi i tako u krug,da li može da se desi da vuče falš vazduh pored dizne pa da je ja prilikom mrdanja zadihtujem nekako i da on posle radi lepo,napominjem dizne mrdnem ma trunku.Ili šta je već problem ovde???Karburator sam skidao i probao na pritisak, nigde ne pušta,ali kao da sam video par mehurova pored jedne od dizni,nisam siguran. Hvala Vam na odgovoru
gradimir.djoric79

Pridružio se: 31 Jul 2017, 10:46

PrethodniSledeća

Povratak na Ručni alati i mašine