• Advertisement

Trimeri

Moderator: PoljoForum

Followers: Duka, p0peye

Re: Trimeri

Nepročitan postod Стевић » 02 Maj 2018, 07:36

Да, то са пластичним носачем ме највише брине. Размишљам о Villager bc 2700 xce, то је новији модел, нешто је скупљи и има 2,7 кс.
Стевић

Pridružio se: 30 Apr 2018, 09:14

Nepročitan postod Duki » 17 Maj 2018, 18:30

Izgleda das se cuje lezaj na glavi trimera -ponekad kao da struze ,. '

Gledao sam danas , ima li neko iskustva ,kako se vadi taj lezaj sa osovine .
Korisnikov avatar
Duki

Teme: 27
Pridružio se: 09 Dec 2011, 20:39

Nepročitan postod zarkostanisic » 03 Jun 2018, 13:29

Ovako imam neki Straus trimer sa kojim imam problem skoro od samog pocetka. Situacija je ta da trimer ima problem sa prvim paljenjem i to mi se desava kada se rezervoar isprazni do kraja kad radim i sledeci dan napunim rezervoar, pritisnem nekoliko puta pumpicu i povucem sauh. Onda pokusam da ga upalim, kurblam dosta puta, ali nece da se javi. Onda skidam svecicu, posto je presaugovao, i kurblam da izbacim gorivo iz motora. Vracam svecicu, i on vidi cuda upali:D. Ovo mi je vec dosadilo, posto pored ovog trimera imam jedan Villager koji pali ok i kad se desi da ispraznim rezervoar do kraja.

Sta bi moglo da bude uzrok mog problema? I kako ga resiti?
zarkostanisic

Pridružio se: 16 Maj 2017, 21:57

Nepročitan postod misi » 03 Jun 2018, 17:34

Podesi gorivo , vazduh odnos sa onim sitnim srafovima sa strane karburatora dobija previse benzina .
misi

Teme: 2
Pridružio se: 08 Feb 2017, 12:08

Nepročitan postod iwanho » 03 Jun 2018, 19:29

Kolega misi je vjerojatno u pravu, ali prije diranja karburatora možeš malo testirati. Mtoda je pasivna i sigurno ne može uzrokovati lošije stanje.
Pokušaj paliti bez korištenja pumpice, ili barem s manje pritisaka na pumpicu. Također probati bez povlaćenja sauha. Dakle isprobaj više kombinacija, od najsiromašnije smjese prema bogatijoj.
iwanho

Pridružio se: 27 Dec 2011, 21:38

Nepročitan postod misi » 03 Jun 2018, 20:52

Jedan sraf je za benzin drugi za vazduh onaj od goriva zavrni skroz i posle ga vrati za jedan ceo i jos jednu cetvrtinu do pola kruga , posle ga upali i onaj od vazduha stelujes dok ne bude startan da se ne gusi kad das veliki gas na brzinu .
misi

Teme: 2
Pridružio se: 08 Feb 2017, 12:08

Nepročitan postod zarkostanisic » 03 Jun 2018, 22:05

Da li je potrebno to da stelujem, posto trimer kad udpem da ga upalim, radi kako treba, nisam primetio da se gusi, i ima snage dosta?
zarkostanisic

Nepročitan postod MONTOYA » 03 Jun 2018, 22:57

A sto ne dospes gorivo pre nego sto se ugasi
A kad se ipak ugasi i naspes gorivo, nadrukas pumpicu i pali ga bez sauha
Daj Bože zdravlja a biće para
Korisnikov avatar
MONTOYA

Teme: 24
Pridružio se: 02 Dec 2011, 17:23

Nepročitan postod zarkostanisic » 03 Jun 2018, 23:02

Desi se nekad da ne primetim da je rezervoar pri kraju. A ispraznim rezervoar kad znam da ga duze necu koristiti da ne stoji mesavina. E onda nastaju muke sa paljenjem, iako koristim pumpicu. Da li ce on upaliti ako ne povucem sauh tad?
zarkostanisic

Nepročitan postod Gružanin » 04 Jun 2018, 00:35

Наадрукаш пумпицом 3-4 пута , „ повучеш " саук, даш гас и повучеш канап неколико пута. Ако је у питању вилиџер онда наставиш сок не упали а ако је хускварна вучеш док се не.јави , вратиш саук и вучеш канап онолико пута колико треба док неупали. Канап вучеш полако док не осетиш отпор. Кад осетиш отпор повучеш јако.канап али пази да не зезнеш опругу која враћа канап на котур.
Korisnikov avatar
Gružanin

Teme: 1
Pridružio se: 29 Dec 2011, 17:53

PrethodniSledeća

Povratak na Ručni alati i mašine