• Advertisement

Upao mi komad drveta u cev pumpe za vodu

Diskusije o tehničkim stvarima za koje ne postoji kategorija. Kako napraviti, šta i gde kupiti.....

Moderator: PoljoForum

Followers: edvard

Upao mi komad drveta u cev pumpe za vodu

Nepročitan postod edvard » 04 Okt 2018, 21:04

Pozdrav svima i molim za pomoć. Godinama već, koristim u bašti mehaničku (ručnu) pumpu za vodu u kombinaciji sa električnom Raider pumpom od 350w. Električna je priključena preko račve i nepovratnog ventila. Pošto na kraju sezone skidam obe pumpe i ostane otvorena cev za vodu pobijena u zemlju, ove godine se desilo nešto neverovatno- upalo mi je parče drveta i na kraju se čulo "buć" (dospelo je do vode)! Cev je dužine 7m i 6cm u prečniku (1 col i 1/2), završava se špicem, a zadnjih 70 cm cevi je perforirana. Drvo je oblica 30 cm dužine prečnika oko 3cm. Da li će smetati radu pumpe i da li neko ima predlog, kako da se izvadi? Pre nego što se električna pokrene, prvo izvučemo vodu ručnom (mehaničkom). Hvala svima, unapred.
edvard

Teme: 1
Pridružio se: 04 Okt 2018, 20:30

Re: Upao mi komad drveta u cev pumpe za vodu

Nepročitan postod MONTOYA » 04 Okt 2018, 22:11

Mislim da to nece smetati radu
Daj Bože zdravlja a biće para
Korisnikov avatar
MONTOYA

Teme: 24
Pridružio se: 02 Dec 2011, 17:23

Re: Upao mi komad drveta u cev pumpe za vodu

Nepročitan postod edvard » 04 Okt 2018, 22:32

@MONTOYA
I ja mislim da neće, ali... hvala na odgovoru. Kad bih se još nekako snašao da izvučem to drvo, mnogo sam se zabrinuo, kad se to desilo. Sve je lepo finkcionisalo, ugradio sam i loptasti ventil ispod ručne pumpe, jer iz nekog razloga, ispusti vodi u toku rada i električna u tom trenutku ostane bez vode i eto, ovo se desilo...
edvard

Teme: 1
Pridružio se: 04 Okt 2018, 20:30

Povratak na Majstorska radionica