• Advertisement

vrlo interesantno

Iskustva i saveti, vrste i načini proizvodnje

Moderator: PoljoForum

vrlo interesantno

Nepročitan postod neznalica » 16 Sep 2017, 01:42

ne znam zasto je tesko dobiti odgovor ili komentar na upit na ovim forumima, dok na forumima na engleskom jeziku u stranim zemljama isti dan se dobije po 10ak pomocnih odgovora u jednom danu, a na ovom forumu to se tesko dobije i za godinu dana.
neznalica

Teme: 5
Pridružio se: 26 Jun 2017, 02:23

Re: vrlo interesantno

Nepročitan postod zorancile » 16 Sep 2017, 20:41

Šta ti misliš, koji je razlog u pitanju?
Korisnikov avatar
zorancile

Teme: 26
Pridružio se: 02 Dec 2011, 17:17

Nepročitan postod neznalica » 17 Sep 2017, 23:53

zorancile je napisao:Šta ti misliš, koji je razlog u pitanju?

paa mislim se i sam sta bi moglo biti uzrok? ponekad sam pomislio mozda nasi narodi nemaju hobi kao narodi zapadnih zemalja, mozda nasi narodi ako nesto imaju onda je to za neku zaradu, za nacin opstanka u zivotu dok zapadnjaci cisto iz razonode, ili? nasi narodi mozda sami sebi kazu: ah pa zasto da "mu" pomognem? ne znam svasta sam okusio u zivotu sa nasim narodima pa se ne osudjujem suditi. uvjek sam mislio da "nasi" naj naj najbolje znaju ali iskustvo mi pokazuje da to nije bas tako. Upiti u vezi: smokve, limuna, oraha, persimona, adeniums, kruske, kalemljenja, itd vrlo spori, sturi ili nikada od nasih naroda, dok ti isti upiti na stranim forumima ah stizu kao pcele na med.
neznalica

Nepročitan postod zorancile » 18 Sep 2017, 00:22

Ovo je relativno mali forum, a i od toga mali broj članova se bavi voćarstvom... Da si pitao nešto iz oblasti ovčarstva, ratarstva ili mehanizacije dobio bi odgovor odmah.
Korisnikov avatar
zorancile

Teme: 26
Pridružio se: 02 Dec 2011, 17:17

Nepročitan postod neznalica » 18 Sep 2017, 02:08

zorancile je napisao:Ovo je relativno mali forum, a i od toga mali broj članova se bavi voćarstvom... Da si pitao nešto iz oblasti ovčarstva, ratarstva ili mehanizacije dobio bi odgovor odmah.

Hvala Zorane, vjerovatno si u pravu, a joj cim smognem parce zemlje kupit cu kravu za mlijeko ili ovcu za mlijeko ili jagnje pa cu vjerovatno imati mnogo pitanja. cujemo se, sretno, Pozdrav
neznalica

Nepročitan postod misoo83 » 21 Sep 2017, 16:47

Nece ljudi da trose svoje vreme na druge koji bi da nesto nauce za 5 minuta sto se inace uci danima, mesecima ili cak godinama.
Ja sam dosta puta pomagao ljudima ali mi se odbilo cesto o glavu zato ja vise nisam raspolozen da svakodnevno ljudima odgovaram na pitanja i dajem korisne savete nego ako im nesto treba neka se sami potrude da to nauce.
U danasnje vreme vecina ljudi je nezahvalna, ako im i kada im trebas sve ljubazno a kada tebi neko treba nesto pomoci nema nikoga i svi te zaborave.
Korisnikov avatar
misoo83

Teme: 3
Pridružio se: 01 Sep 2012, 20:11

Nepročitan postod neznalica » 21 Sep 2017, 20:49

misoo83 je napisao:Nece ljudi da trose svoje vreme na druge koji bi da nesto nauce za 5 minuta sto se inace uci danima, mesecima ili cak godinama.
Ja sam dosta puta pomagao ljudima ali mi se odbilo cesto o glavu zato ja vise nisam raspolozen da svakodnevno ljudima odgovaram na pitanja i dajem korisne savete nego ako im nesto treba neka se sami potrude da to nauce.
U danasnje vreme vecina ljudi je nezahvalna, ako im i kada im trebas sve ljubazno a kada tebi neko treba nesto pomoci nema nikoga i svi te zaborave.

miso; razumijem sto kazes ali nemoj tako, nemoj odustati, pomogni koliko god mozes, neka ti to bude tvoje licno zadovoljstvo da pomognes nama koji nismo u mogucnosti znati, pokusaj biti neumoran bez obzira da li ti je netko zahvalan ili nije jer neka ti bude tvoj licni hobi nekome pomoci jer dogodilo se da ti znas, ti si ucio i uciti ces se cijeli zivot ali budi zahvalan sto ti se dala prilika da mozes nekome nama = meni pomoci. neka te bog blagoslovi i neka si nam ziv i zdrav i nedaj se umoriti od nas koji nismo studirali nesto sto je vezano za prirodne nauke poljoprivrede ili mene koji nemam pedalj zemlje pa ne mogu eksperimentisati da dobijem znanje = iskustvo, npr kalemljenje :-). Pozdrav
neznalica

Povratak na Voćne vrste