• Advertisement

Dunja ispod kruske

Iskustva i saveti, vrste i načini proizvodnje

Moderator: PoljoForum

Dunja ispod kruske

Nepročitan postod neznalica » 25 Jul 2017, 01:41

imam krusku oko 22 godine mlada koja je kalemljena na dunju. vidim da ispod kalema izrastaju mladice dunje?. ako ne diram te grancice dunje koje izrastaju ispod kalema da li ce to jednog dana biti dunja koja ce radjati dunje? mozda i unistim krusku ako bi to bila dunja.
neznalica

Teme: 5
Pridružio se: 26 Jun 2017, 02:23

Re: Dunja ispod kruske

Nepročitan postod Duki » 01 Avg 2017, 16:37

Ne vidim svrhu zasto bi to radio ,'da neki minuli rad od 22 godine zivota upropastis da ponovno vratis na staro i to sa velikom ranom koja ce sigurno biti kobna za to stablo .
Cisto iz radoznalosti ostavi podlogu da vidis sta ce ti dati (ako ti ne smeta )
Sto se tice ..posta o vrednoci ,prevario si se
Sto se tice ,dali dunju trpi okolina-drugo voce ,,da sigurno je trpi jer sam bio neki dan u jednom vocnjaku ujedno u kome ima i dunje jedno 15 stabala a ostalo voce je rodilo (grane se lome )
PS
Ne otvaraj nove teme ako imas adekvatne za pisanje .
Korisnikov avatar
Duki

Teme: 27
Pridružio se: 09 Dec 2011, 20:39

Nepročitan postod neznalica » 01 Avg 2017, 21:35

Duki, ako gresim molim te oprosti mi, ako ne pisem jasno ili razumno oprosti mi jer sam srpsko hrvatski ucio ispod 4 og razreda, nadam se da ces me razumjeti. na trenutak zaboravi na sve moje greske i ako znas koliko dugo trebam cekati da dunja pocne radjati koja izrasla iz sjemenke, ako ne znas mozes li se raspitati u Srbiji i javiti mi. Hvala i pozdrav
neznalica

Nepročitan postod Duki » 01 Avg 2017, 21:51

Nema sta da se izvinjavas , (sto se tice vocarstva laik sam ) verovatno te nesto sentimentalno veze za sve to kad si tako uporan .
Drugo, to sto ces dobiti (po mojoj proceni ) biti ce divljak koji ce mozda imati plod tamo negde 4-6 godina
Da je to neko radio iz semena nisam cuo ali znam da se dunja rasadjiva iz izdanaka jer ona voli da se bokori .

Ima napisanih lepih knjiga o vocarstvu i u slobodno vreme listas i otvaras nove vidike :)
Korisnikov avatar
Duki

Teme: 27
Pridružio se: 09 Dec 2011, 20:39

Nepročitan postod neznalica » 02 Avg 2017, 03:10

Duki je napisao:Nema sta da se izvinjavas , (sto se tice vocarstva laik sam ) verovatno te nesto sentimentalno veze za sve to kad si tako uporan .
Drugo, to sto ces dobiti (po mojoj proceni ) biti ce divljak koji ce mozda imati plod tamo negde 4-6 godina
Da je to neko radio iz semena nisam cuo ali znam da se dunja rasadjiva iz izdanaka jer ona voli da se bokori .

Ima napisanih lepih knjiga o vocarstvu i u slobodno vreme listas i otvaras nove vidike :)

hvala Duki, ako nesto neobicno uradim javit cu. pozdrav
neznalica

Povratak na Voćne vrste