• Advertisement

Višnja

Iskustva i saveti, vrste i načini proizvodnje

Moderator: PoljoForum

Followers: trepca, LazaSD, draganpan, vzivkovic, konobar 445

Re: Višnja

Nepročitan postod zico1988 » 20 Jan 2016, 11:01

zupa100 imam hladnjacu koju drzi drugar radi sa svim vocem a inace bavim se sa poljoprivredom imam ovce i svinje u tovu ali hocu polako da prelazim na voce pa za pocetak da krenem sa visnjom
zico1988

Pridružio se: 18 Jan 2016, 21:26

Nepročitan postod zupa100 » 21 Jan 2016, 09:06

Zico1988, onda kreni odmah u poslove :) Prvo sto bi trebao je da obezbedis za jesenju sadnju dobar sadni materijal. Parcelu na kojoj planiras da sadis visnju, posle ubiranja roda, preporucio bih ti da isprskas totalom, posle izvesnog vremena izvuces stajnjak (ukoliko si u mogucnosti) i poores. Do kraja novembra bih ti preporucio sadnju. I to bi bilo sve od radova za ovu godinu. A da, mozda zastita od divljaci, ukoliko ima problema npr. sa zecevima.
Bolje junački pobeći, nego kukavički poginuti!
Korisnikov avatar
zupa100

Teme: 13
Pridružio se: 02 Dec 2011, 21:48

visnja

Nepročitan postod *Bane » 29 Okt 2016, 19:55

zdravo ljudi! interesuje me... ja bih sadio Visnju ERDI BOTERMO kalemljena na Magrivi,pa me interesuje da li je neko sadio i koji je razmak isao????unapred hvala
*Bane

Teme: 1
Pridružio se: 29 Okt 2016, 19:15

Nepročitan postod donamadona » 03 Avg 2017, 13:32

Dobar dan. Nasledio sam hektar i po zemlje i hteo bih da posadim oblacinku. interesuje me ako neko sa iskustvom moze da napise obradu zemljista za sadnju, cenu sadnica (otprilike) nacin sadjenja i prskanja, rezanja do roda. to jest hteo bih da stavim to na papir da vidim koliko ce to da kosta. i koliko bi sadnica islo na 1,4 hektara 4x2.5 ili najbolja gustina. Unapred zahvalan!
donamadona

Pridružio se: 03 Avg 2017, 13:26

Nepročitan postod Radasin » 08 Avg 2017, 18:14

Pozdrav donamadona
Pošto i ja imam iste planove za Oblačinku malo sam se raspitivao ali nisam saznao mnogo osim što sam išao da vidim par voćnjaka. Ako nešto zasnaš javi mi na pp bio bih zahvalan. Ja sam bio nedavno u Somboru u jednom prelepom voćnjaku sredjen kao apoteka ali višnja nije oblačinka nego neka slatka što se bere sa peteljkom kao trešnja pa mi se čovek žali na radnu snagu. Kaže kad treba da se obere za par dana problem su ljudi kojih nema za kratke poslove kao što je branje višnje.
Radasin

Teme: 4
Pridružio se: 03 Feb 2017, 20:24

Nepročitan postod Kobran » 07 Feb 2018, 10:34

Pozdrav svima, da li neko zna okolina Velike Plane da li ima otkup visanja i to sumadinke ?
koja je najbliza otkupna stanica ?
Kobran

Pridružio se: 07 Feb 2018, 10:08

Prethodni

Povratak na Voćne vrste