• Advertisement

Sigurni plastenici od oluje

Iskustva i saveti, vrste i načini proizvodnje

Moderator: Kurkela

Followers: ALEKSA75, Miladin

Re: Sigurni plastenici od oluje

Nepročitan postod ivan » 07 Jan 2012, 10:53

Reggaci po mom skromnom mišljenju ti si osoba koja ima jako kratki fitilj a ja pripadam onoj grupi ljudi koji neće da ostave nešto nerješeno. Nisam baš siguran zbog čega se izvinjavaš jer po mom mišljenju to nije ni potrebno kao što sam već napisao ja sam jako zadovoljan našom raspravom barem pokušavamo razjasniti nejasnoće ako ih ima. Mislim da trebamo i dalje nastaviti ovako.

Božić je tko ga slavi neka ga proslavi u miru i veselju.
Svi me ljudi raduju svako na svoj način, netko svojim prisustvom, a netko svojim ODSUSTVOM
Uzalud je nečiji intelekt visok, čak i na nivou genija ako mu je karakter ravan nuli.
ivan

Teme: 3
Pridružio se: 18 Dec 2011, 19:58

Nepročitan postod reggacci » 07 Jan 2012, 14:07

ivan je napisao:Reggaci po mom skromnom mišljenju ti si osoba koja ima jako kratki fitilj a ja pripadam onoj grupi ljudi koji neće da ostave nešto nerješeno. Nisam baš siguran zbog čega se izvinjavaš jer po mom mišljenju to nije ni potrebno kao što sam već napisao ja sam jako zadovoljan našom raspravom barem pokušavamo razjasniti nejasnoće ako ih ima. Mislim da trebamo i dalje nastaviti ovako.

Božić je tko ga slavi neka ga proslavi u miru i veselju.

Naravno, samo, opusteno, hvala
reggacci

Teme: 7
Pridružio se: 26 Dec 2011, 01:43

Nepročitan postod ivan » 07 Jan 2012, 19:30

Evo kad govorimo o sigurnim plastenicima a tavi uopće ne postoje danas na dnevniku gledam u opuzenu i makarskoj diglo plastenike a šteta 10 miliuna kuna ili1,3 mil Eura pa se misli koji su to sigurni plastenici.

Iz VIJESTI u 17: Vjetar mu uništio plastenike i napravio 2 milijuna kuna štete
7.1.2012 - Olujno nevrijeme koje hara jugom Hrvatske protekle je noći zahvatilo i područje grada Opuzena počinivši višemilijunsku štetu.
http://image.dnevnik.hr/media/images/64 ... 558530.jpg
Iz VIJESTI u 17: Vjetar mu uništio plastenike i napravio 2 milijuna kuna štete
Najviše su stradali poljoprivredni plastenici koje je vjetar polomio pa su zaštitne folije ostale - neupotrebljive. Lokalne vlasti očekuju proglašenje elementarne nepogode.
'Na ovim plastenicima sam bazirao svoj obrt. Kad uzmem cijelu godinu i sljedeću, jer ne mogu ništa planirati, radi se o 2 milijuna kuna štete', rekao je Gradimir Šešelj, vlasnik poljoprivrednog obrta Silva.
Svi me ljudi raduju svako na svoj način, netko svojim prisustvom, a netko svojim ODSUSTVOM
Uzalud je nečiji intelekt visok, čak i na nivou genija ako mu je karakter ravan nuli.
ivan

Pridružio se: 18 Dec 2011, 19:58

Nepročitan postod Vasiljevic » 07 Jan 2012, 20:01

Jeste trošak, ali je izgleda dobro rešenje imati betonske grede dimenzija 20 x 20 cm i dužine jednog metra koje bi, jedna do druge, bile ukopane u zemlju i na koje bi mogli da pričvrstimo metalne lukove i foliju. Takvu gredu bi dvojica mogli da uklone kod pripreme zemlje, ili promene mesta plastenika, i opet postavili na novo mesto. Inače u mom kraju jedino jug pravi štetu. Ti udari su nenormalni, što kaže Ivan, srećom javlja se retko, možda na svakih 5-6 godina.
Биће још горе, пре него што дођу НАШИ.
Korisnikov avatar
Vasiljevic

Teme: 10
Pridružio se: 02 Dec 2011, 20:47

Nepročitan postod Miladin » 08 Jan 2012, 00:06

Sve nešto razmišljam gledajući ove slike da su možda ipak mali tuneli najpametnije riješenje. malo jače cijevi sa ukopavanjem najlona mogli bi izdržati dobru oluju, ipak su oni niski 2m, manji je pritisak vjetra, pa iako bude neke štete dosta su jeftiniji od veliki plastenika.
Korisnikov avatar
Miladin

Pridružio se: 04 Dec 2011, 22:42

Nepročitan postod reggacci » 08 Jan 2012, 11:27

Vasiljević je napisao:Jeste trošak, ali je izgleda dobro rešenje imati betonske grede dimenzija 20 x 20 cm i dužine jednog metra koje bi, jedna do druge, bile ukopane u zemlju i na koje bi mogli da pričvrstimo metalne lukove i foliju. Takvu gredu bi dvojica mogli da uklone kod pripreme zemlje, ili promene mesta plastenika, i opet postavili na novo mesto. Inače u mom kraju jedino jug pravi štetu. Ti udari su nenormalni, što kaže Ivan, srećom javlja se retko, možda na svakih 5-6 godina.

Vasiljevic pozdrav naravno, da je dobro resenje,kod mene imam na svaki luk,betonsku stopu,mada neduvaju,neki vetrovi kod nas,ali kod nas ljudi imaju problem da ,svaku stavku,njima odabranu kao nepotrebnu, izbace zbog ustede novca,i dalje tvrdim ,a da se nebih ponavljao,posto sam negde opisao,da pravilno ,postavljen plastenik,sa propisanim materijalima,i strucnom montazom,nemoze nijedan vetar na nasem podrucju naskoditi.
reggacci

Pridružio se: 26 Dec 2011, 01:43

Nepročitan postod topalovic » 09 Feb 2012, 00:36

Evo juce ceo dan skidali sneg sa plastenika
Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika
Celi život malo traje,puno uzima,a malo daje.
Zato živi,ne misli na krizu jer život je jedan i nema reprizu!
Srbija je vecna dok su joj deca verna!!!!
Korisnikov avatar
topalovic

Pridružio se: 02 Dec 2011, 18:04

Nepročitan postod cukaneca » 09 Feb 2012, 01:42

Nindje napadaju plastenik...
Korisnikov avatar
cukaneca

Teme: 124
Pridružio se: 02 Dec 2011, 16:24

Nepročitan postod ljubek » 09 Feb 2012, 09:24

u ovakvim uslovim se vidi ko je nindža a ko mindža...
Topaloviću još malo pa do vrha...
''Nisam moralno politički podoban. Ne lažem, ne kradem, a viđen sam i da radim.
Korisnikov avatar
ljubek

Teme: 1
Pridružio se: 24 Jan 2012, 17:17

Nepročitan postod Miladin » 09 Feb 2012, 11:17

Topalović kod tebe je izgleda veći snijeg nego kod mene.
Korisnikov avatar
Miladin

Pridružio se: 04 Dec 2011, 22:42

PrethodniSledeća

Povratak na Proizvodnja u zaštićenom prostoru