• Advertisement

Rakija od grožđa

Teme vezane za vinogradarstvo, radove u vinogradu i proizvode od grožđa

Moderator: zupa100

Followers: cukaneca

Rakija od grožđa

Nepročitan postod zupa100 » 03 Dec 2011, 14:02

Pošto je duboka jesen, verovatno ste ispekli vašu kominu, i dobili komovicu, koja mora biti odličnog kvaliteta, ukoliko se korektno odrade pripremne radnje.
Bolje junački pobeći, nego kukavički poginuti!
Korisnikov avatar
zupa100

Teme: 13
Pridružio se: 02 Dec 2011, 21:48

Re: Rakija od grožđa

Nepročitan postod cukaneca » 04 Dec 2011, 08:38

zupa100

13. juli jeste velika i dobra plantaža, lično sam je obilazio. Ali u Srbiji ima puno takvih plantaža ako ne i boljih. Neko je negde na ovom forumu pomenuo da se rakija prodaje od 200-300 RSD-a (dva do tri eura). Za te pare ne može biti nikako dobra rakija, pa bilo od čega da je napravljena. Moj dobar drugar prodaje svoje vino u butejkama od 15-20 eura, jedan od kupaca mu je i Interkontinental. Čovek se ne zeza. Ne pravi puno, to što napravi je ekstra i sve proda tokom godine. Kako onda prodati dobru rakiju za male pare. Dobro, ja i ne prodajem rakiju, koristim za sebe i razdelim prijateljima. Ono za sebe, popijemo komša i ja uz salate i prevrelog sira, i protresemo svaku temu, od tračeva do svetske politike. Naročito smo žučni u raspravkama posle 4-5 rakije. On se intezivno bavi baštovanstvom, a ja samo voćem. Sušta suprotnost, ali ide nam nekako!
Korisnikov avatar
cukaneca

Teme: 124
Pridružio se: 02 Dec 2011, 16:24

Nepročitan postod cukaneca » 04 Dec 2011, 08:39

dfiskal

zupa100 wrote:
13. juli jeste velika i dobra plantaža, lično sam je obilazio. Ali u Srbiji ima puno takvih plantaža ako ne i boljih. Neko je negde na ovom forumu pomenuo da se rakija prodaje od 200-300 RSD-a (dva do tri eura). Za te pare ne može biti nikako dobra rakija, pa bilo od čega da je napravljena. Moj dobar drugar prodaje svoje vino u butejkama od 15-20 eura, jedan od kupaca mu je i Interkontinental. Čovek se ne zeza. Ne pravi puno, to što napravi je ekstra i sve proda tokom godine. Kako onda prodati dobru rakiju za male pare. Dobro, ja i ne prodajem rakiju, koristim za sebe i razdelim prijateljima. Ono za sebe, popijemo komša i ja uz salate i prevrelog sira, i protresemo svaku temu, od tračeva do svetske politike. Naročito smo žučni u raspravkama posle 4-5 rakije. On se intezivno bavi baštovanstvom, a ja samo voćem. Sušta suprotnost, ali ide nam nekako!
Postovani ministre,

Ja se ne cudim tvom prijatelju..mozda ga i poznajem...itd..sto prodaje vino u buteljci i to od 0.7l po 15-20 eu...Cudim se tebi sto ti tvoj 1 litar ne prodas za 10 eu...i to po litru...Nemoguca mi je prica "Njega vole profesori"....a mene ne vole...i daju mi samo "2" dvojke...hahhahhahah.....13 juli po 8-12 evra (sa pdv) ...i njih ."mrze profesori"...itd...nesto mi tu "smrdi"...mozda na "patoku"??????...itd..naravno ...zezam se ...pored 4 tehnologa....msm...nemoguca misija...itd.

Misa
Korisnikov avatar
cukaneca

Nepročitan postod rebeljac » 04 Dec 2011, 17:21

поштовање Жупљанине. колико видим комову си испекао (за разлику од неких који пеекууу дуњу). обећао сам а морам се држати, да ћу доћи да пробам. највероватније ће то бити за неко време. не знам у календар ни у сат али знам да је то време кад буде месо, у пушници, добро суво. надам се да то неће утицати на квалитет комовице па се , Боже здравље, видимо!
каква би тишина настала када би људи говорили само оно што знају!великодушност често прелази у слабост!
Korisnikov avatar
rebeljac

Teme: 32
Pridružio se: 02 Dec 2011, 20:20

Nepročitan postod zupa100 » 06 Dec 2011, 22:22

Znači da stavljam rakiju da se greje, a vešalicu da se hladi. Ups! Mislio sam suprotno, rakija da se hladi, a vešalica da se u rernu onako domaćinski...
Korisnikov avatar
zupa100

Nepročitan postod cukaneca » 06 Dec 2011, 22:24

Jel moze u 'nekrstene dane'? Da napravimo jednu delegaciju...
Korisnikov avatar
cukaneca

Nepročitan postod zupa100 » 06 Dec 2011, 23:44

Naravno da može, bila bi mi čast i zadovoljstvo! Nego, vi to samo pričate onako. U tom slučaju sam iznenađen i uvređen!
Korisnikov avatar
zupa100

Nepročitan postod dfiskal » 07 Jan 2012, 11:42

Mir Boziji..
Hristo se rodi...

Evo jednog divnog "razmisljanja" naseg +pok.pisca... o rakiji lozovaci...i jabukovaci ...

Момо Капор: У ракији је суштина српског бића

- Највише волим да пијем лозо-вачу јер су моји преци из крајева где се она пече. Шта је то чудесно у ракији? У њој је суштина српског бића, најпре радост, затим свечаност укуса, затим бес, самилост, осећање да је свет добар и да су сви пријатељи који је пију. На крају ту је обест, инат и ирационалност јер усред радости неко неког убоде ножем! Ракија је светлост која се разлива кроз тело када се попије. Незгода је што се од прве намрштим, а од последње напијем. Најрадије пијем сам и то увече. Успут почињем да читам и слушам музику са радија. Када ме питају да ли сам читао неку књигу ја кажем да не знам. Друга предност је што кревет није далеко, па се избегну глупости и невоље враћања кући. Трећа ствар је што нико не види да сте пили. Најбољу ракију у животу пронашао сам и добио у селу Трнавци код породице Раденко-вић, која данас прави најбоља вина. Била је то јабуковача засићене боје и изванредног букеа и укуса. У односу на њу kalvados (француска јабуковача) није ни принети. Обично попијем боцу брзо са пријатељима, али ову сам чувао дуго јер је у њој била сва благост и племенитост жупе.

Момо Капор ракијом шљивовицом бавио у роману „Јелена“. На страницама Пресс Магазина оста-ла је забележена његова мисао о ракији у којој је, како он каже „суштина српског бића“.

S postovanjem Vas Misa Zapisnicar
Post coitus omni annimali tristae est! (Posle snosaja sve zivotinje su tuzne!)
Korisnikov avatar
dfiskal

Teme: 1
Pridružio se: 05 Dec 2011, 08:53

Nepročitan postod zupa100 » 19 Jan 2012, 10:42

Slika Slika

"Komoštajn", nazvan u trenutku konverzacije sa dobrim prijateljem "zapisničarem", može da se čuva i u ovakvom sudu, samo kratkoročno! Zapremina mu je 2.5 litara, mereno ko zna koliko puta! =)) ;)
Korisnikov avatar
zupa100

Nepročitan postod Yeast » 14 Dec 2019, 21:43

Rakije od grozdja su po meni najbolje rakije. Samo da se cisto radi i ponesu sve ono dobro od grozdja.
Yeast

Teme: 4
Pridružio se: 14 Dec 2019, 21:09

Povratak na Vinogradarstvo