• Advertisement

Jagnjenje ovaca i odbijanje jaganjaca

Iskustva i saveti iz oblasti gajenja ovaca i koza

Moderatori: todor, mikica jovanovic

Followers: draganpan, Branko, srdjan p

Re: Jagnjenje ovaca i odbijanje jaganjaca

Nepročitan postod MIRKOPOZEGA » 25 Jan 2018, 20:23

Brzan,
U redu 3 godisnje,ili 2,9-3,4 npr...moguce naravno.
Kazu za Alpinu (kozu) od 600-900L mleka po laktaciji.Kazu !
Ja vam zelim svu srecu u radu.I zeljno cekam da Vam.budem gost i vidim 100 ovaca sa 250 jagnjadi.
ЕРЦОВ
Korisnikov avatar
MIRKOPOZEGA

Teme: 9
Pridružio se: 20 Avg 2012, 23:58

Nepročitan postod Gastabajter » 25 Jan 2018, 21:28

Jos jedna stvar kolega Ivi.
Vi kad kazete Sjenicka daje jedno plus sub.To je skoro dva.Znaci dodajete kroz sub.skoro jedno jagnje.
A trebali bi znati da to skoro jagnje nije nista jelo da bi poraslo.U prevodu nije nista kostalo.
A u vasem slucaju vi neoduzimate to skoro jagnje iako je kod vas jelo I dan I noc da bi postiglo tezinu od 35kg.
Vi ste prilikom kupovine meleza gledali pluseve a trebali bi I minuse.
Znaci vi u vasem slucaju po ovci morate da oduzmete jedno jagnje na godisnjem nivou jer to gubite nedrzanjem umaticene ovce..
Vas nije zadesila situacija da ste imali vec neumaticene ovce kad je drzava resila da daje sredstva za umaticene.
Vi ste kupili ovce koje nisu subvencionisane.
Znaci vi na ulozena sredstva I zaradu niste ulkakulisali gubitak neprimanja subvencija, a morali bi!!!!
Gastabajter

Teme: 3
Pridružio se: 25 Jul 2016, 09:48

Nepročitan postod ivi » 25 Jan 2018, 22:15

ne kazem da je sjenicka ovca losa,daleko od toga,ali kod mene u mom okrigu na selima,ljudi sa sjenickom ovcom imaju bliznjenja u deset ovaca max dva bliznjenja,i jagnji se jednom godisnje.sad mozda je i hrana problem,neznam mozzda ih hrani lose,ali na oko su dobre kondicije.tako da je tako u mom kraju sa takvim ovcama
ivi

Teme: 12
Pridružio se: 25 Mar 2012, 13:56

Nepročitan postod misi » 25 Jan 2018, 22:18

Kolega Gastabajter kazete da to vase jagnje u vidu subvencuje nije jelo ali ste placali veterinara i jos sto cuda da bi ste ostvarili subvencije to bi trebalo odbiti kad se vec racuna hrana , nemam ni ja maticene ovce niti mi je u planu maticiti i to samo zbog jedne stvari jer neverujem drzavi lazu kad disu kad zinu kad trepcu ocima , ne zelim im biti u vidnom polju jer nikad se nezna dali ce izmisliti neki vid poreza na umaticena grla krave , ovce ,itd od ovih sto spavaju u parlamentu i cackaju nos od dosade sve je moguce .
misi

Teme: 2
Pridružio se: 08 Feb 2017, 12:08

Nepročitan postod Gastabajter » 25 Jan 2018, 22:58

@Misi evo odmah napravimo racun!!!!
Umaticena ovca ili u ovoj nasoj prici fiktivno "skoro pa jagnje"dobija 5800 kad sav harac izodbijamo.

Jagnje od neumaticene ovce po ceni prosecnoj od 270 din se proda za 9000.
E sad odbitak kroz davanje Selena, premiksa, mineralnih lizalica, koncetrata, sena, mindjusa (nedaj boze usluge veterinara).Mora biti bar 2000!!!!
9000-2000=7000
A ovih 270 je diskutabilno koje moze biti I 300 za bozic a moze biti I 220 u letnjem periodu.
Tako da je stvar vrlo jasna koje su sladje pare!!!

A sto se tice drzave ja im sve verujem =))
Neznam zasto vi ne??????
Gastabajter

Nepročitan postod Gastabajter » 25 Jan 2018, 23:05

A izvinjavam se nezavrsih konacan racun.
7000-5800=1200 dinara celih je razlika izmedju subvencije I pravog jagnjeta.
Gastabajter

Nepročitan postod misi » 26 Jan 2018, 20:43

Nisam ja mislio na to da vi navedete racunicu samo da se te izdatke isto treba ubrajati .
Zasto im neverujem pa mozda zato sto ja jos postenog medu njima nisam video aki i ima taj se vremenom pokvari kao jabuka kad se stavi medu trulih i taj jedan ce vremenom poceti , mozda i zato sto svaki zanat ima svoju prljavu stranu stolar od piljevine , bravar od garezi sa cevi , mehanicar od ulja , politicar od lazi , jednom sam slucajno serfovao medu programima na televiziji i naletio na direktni prenos is parlamenta bas je bila neka svada a onako u pozadini se videlo kako intelektualac rije , kopa u nosu i posle kao inzenjer hemicar analizirao svoj nalaz sa glupim izrazom na licu , boze pomozi ako ovaki ljudi kroju zakone .
misi

Teme: 2
Pridružio se: 08 Feb 2017, 12:08

Nepročitan postod ivi » 09 Feb 2018, 14:16

koje su kilaze jagnjad kad se zaluce sa dva meseca.interesujume jagnjad pramenkina i rom meleza.trenutna kilaza jedincadi pramenke sa mesec dana oko 9 kg,a blizanca takodje sa mesec dana imaju oko 7 kg.
ivi

Nepročitan postod ivi » 03 Mar 2018, 09:04

odbio sam deo jagnjadi koji su stari 2 meseca i dao sam im neositol 10% dali je to dao neko posto su mi u veterinarskoj dali taj lek,ja trazio drugo ali nema
ivi

Prethodni

Povratak na Ovčarstvo i kozarstvo