• Advertisement

PLASMAN I CENE JAGNJADI ZA KLANJE

Iskustva i saveti iz oblasti gajenja ovaca i koza

Moderatori: todor, mikica jovanovic

Re: PLASMAN I CENE JAGNJADI ZA KLANJE

Nepročitan postod MIRKOPOZEGA » 26 Mar 2018, 23:49

Zamolio sam za komentar u vezi uocenih gresaaka,ili suprotnog misljenja.Stanko ,poznajemo se dovoljno I ako se nikada nismo videli.Ocekujem od tebe malo direktniji komentar I analizu.
Evo pitanje -gde sam omasio sa ciframa (preterao ili podbcio) ??? cenim da imas svoju kalkulaciju pa daj da uporedimo.
-Kod mene je cena jagnjetine u pomenutim periodima (sto je slucaj visegodisnji vise manje/prosek) 320 din.,subvenicja je 2000..subvencija po ovci obracunata je 2500 din..trenutna je 7000.Seno I licerka u svojoj reziji 8 din,silaza 4 din..zitarice 25 din. Toliko nisu ni u MP ceni trentno.da ne kazem koliko su na sleeper sada ili jesenas u zetvi...Cene zakupa pasnjaka su takve kako sam napisao.Cobanin za 650 evra mesecno ima.A do tada ima zivog oca Bogu hvala kome je ovcarstvo razonoda.
Tvrdim ti da IDF moze 1,8 indeks.Evo nek potvrde ostali.Ja uvek isem I o problemima ,I manje ih imam kada sam ovce jagnjio 1x...a nista vise nisam zaradio kad sam ih jagnjio 3x/2god.Mozda drugi imaju drugacije uslove pa moja prica ne stoji.Nisam pomenuo ovcu od 85 kg preradjenu u stelju :ymhug: Ovca 2 kg silaze ,1kg sena livadskog,1 kg sena lucerke(Jel dovoljno ???)..Da ne ubacujemo slamu zitarica,slamu grahorice...I sta jos sve ima neko preko Dunava I one druge reke (sto bi rekao Zuca postar)
Aj raspali !
ЕРЦОВ
Korisnikov avatar
MIRKOPOZEGA

Teme: 9
Pridružio se: 20 Avg 2012, 23:58

Nepročitan postod MIRKOPOZEGA » 27 Mar 2018, 00:23

MODERATORI ,jel moze da se promeni naslov teme u "Organiacija uzgoja ,Plasman I cene jagnjadi za klanje "...Ja nesto verujem da ce ova nova tema pojacati korisne diskusije.Mozda neko napise I neki problem iz stale,a ne samo Ruza dala 3-2-4 ,pa slicica. :-B
ЕРЦОВ
Korisnikov avatar
MIRKOPOZEGA

Nepročitan postod Stanko Doncov » 27 Mar 2018, 12:44

MIRKOPOZEGA je napisao:Zamolio sam za komentar u vezi uocenih gresaaka,ili suprotnog misljenja.Stanko ,poznajemo se dovoljno I ako se nikada nismo videli.Ocekujem od tebe malo direktniji komentar I analizu.
Evo pitanje -gde sam omasio sa ciframa (preterao ili podbcio) ??? cenim da imas svoju kalkulaciju pa daj da uporedimo.
-Kod mene je cena jagnjetine u pomenutim periodima (sto je slucaj visegodisnji vise manje/prosek) 320 din.,subvenicja je 2000..subvencija po ovci obracunata je 2500 din..trenutna je 7000.Seno I licerka u svojoj reziji 8 din,silaza 4 din..zitarice 25 din. Toliko nisu ni u MP ceni trentno.da ne kazem koliko su na sleeper sada ili jesenas u zetvi...Cene zakupa pasnjaka su takve kako sam napisao.Cobanin za 650 evra mesecno ima.A do tada ima zivog oca Bogu hvala kome je ovcarstvo razonoda.
Tvrdim ti da IDF moze 1,8 indeks.Evo nek potvrde ostali.Ja uvek isem I o problemima ,I manje ih imam kada sam ovce jagnjio 1x...a nista vise nisam zaradio kad sam ih jagnjio 3x/2god.Mozda drugi imaju drugacije uslove pa moja prica ne stoji.Nisam pomenuo ovcu od 85 kg preradjenu u stelju :ymhug: Ovca 2 kg silaze ,1kg sena livadskog,1 kg sena lucerke(Jel dovoljno ???)..Da ne ubacujemo slamu zitarica,slamu grahorice...I sta jos sve ima neko preko Dunava I one druge reke (sto bi rekao Zuca postar)
Aj raspali !

to sam hteo da kazem,svako ima svoju pricu,ne kazem da kod tebe nije tako,ako kazes da je tako verujem ti,jer kod mene je sasvim drugacije...ovce kod mene jedu 500grama zitarica svaki dan koje kupujem,seno moje...na godisnjem nivou ovca mi pojede 5000din,za jagnje nisam racunao...od dve ovce za dve god u cetiri jagnjenja imam 23jaganjaca...ukupno za dve god koliko se bavim ovcarstvom imam 36jaganjaca od kojih 35ziva samo jedno uginuce,sto se tice prodaje za sada mi odlicno ide zenske prodajem po 200evra bez obzira na starost muske 150...prodao sam do sada 30,6ostavio sebi za dve godine ovce su pojele racunam ovako uvek sam hranio oko 10grla koja su pojela 50000dinara,a zaradio 360000
Stanko Doncov

Pridružio se: 19 Mar 2016, 00:03

Nepročitan postod Stanko Doncov » 27 Mar 2018, 12:47

samo da dodam kupio sam 6 ovce sa jaganjcima i ovnom,ostavio samo dve...sada sve ukupno imam 18 :)
Stanko Doncov

Nepročitan postod MIRKOPOZEGA » 27 Mar 2018, 14:45

Odlicno.
Znaci prica bazirana na priplodnim jagnjadima.Sto se tice racunice za koncetrat ok je 500 gr...ja sam racunao 1kg 6 meseci,sto je x2..Al volem da kalkulisem uvecane troskove .
Jedno pitanje ,ko ti brine o stadu.
ЕРЦОВ
Korisnikov avatar
MIRKOPOZEGA

Nepročitan postod Nikola Sikic » 27 Mar 2018, 15:01

Mirko,ta tvoja racunica je ok.Ali ja imam bolju.... Kupis lepo krivovirsku zuju kao genetski resurs.Subvencija je 12000 din po komad x 100 = 10000e. Tih 100 komada pustis po zlatiboru,posto ide subveencija na sjagnjenu ovcu onda moras pustati ovna JBG.To sto s pojagnji ostavis koje zensko jagnje za remont stada ako ove matore pokulju vukovi.Muske pokoljes da hranis 10 kerova koje ces pustiti sa njima i koje musko prodas da kupis 300-400 bala sena da imas za zimu (da bacas po livadi 2 bale sena dnevno) i ti si bajo moj PUSKA....Ne radis nista a imas 1000e mesecnu platu....Ja da imam takve uslovee na zlatiboru ja bi to radio. :)
Nikola Sikic

Pridružio se: 01 Okt 2015, 10:52

Nepročitan postod misi » 27 Mar 2018, 15:12

Lucerku gde kupiti po 8 din kad je tu kod mene 25din/kg , za ostali deo posta verujem da je tako , nazalost kodmene uslova za izpasu nema , mozda uz prugu Su -Bg ali to razkomadano a neverujem da je ukupna povrsina pola hektara . Meni ostaje stalski odgoj i samim tim i racunica drukcija .
Zelim ti od srca da uspes u zacrtanom cilju i puno srece za uspeh .
misi

Teme: 2
Pridružio se: 08 Feb 2017, 12:08

Nepročitan postod MIRKOPOZEGA » 27 Mar 2018, 16:26

Hvala vama na zeljama,ja ne pisem da bi samo pozeli srecu i tako to.Volim diskusiju.
@Šikiću
Nisi daleko od istine sto se tice Zlatibira,ali trenutno ne mogu da se baziram samo na tome..ako pozivim mozda jednog dana.U proseku ovce na Zlatiboru ne utrose vise od 200-250 kg sena za citavu zimu.Od 6 meseci nekakve zime bar 3-4 meseca ima prilike da izadju na pasnjak..Ubiju jedan obrok vajdica.

@Misi
Druze ,napisao sam cenu sena u svojoj reziji ..Ne Kupujem seno.Seno sa Zlatibora me kosta cca 85-90 dinara /bala.Sve usluge placene sa transportom.Skupi se nas 4-5 samohodne kosacice,umlatimo to za dan ,overimo 2-3 l rakije ,2-3 gajbe piva ,skupljanje i baliranje 40 din/ bali...transport 280 bala 10.000 din to mu dodje 75din...na 1000 bala jos po 10 din popijemo i pojedemo .3u1...posao,druzenje i ostalo.Lucerka u Pozegi me kosta takodje takdje oko 7 din...NEMAM MEHANIZACIJU
Da uspem...pa vec sam uspeo.Jos samo Boze Zdravlja.!!!
ЕРЦОВ
Korisnikov avatar
MIRKOPOZEGA

Nepročitan postod Stanko Doncov » 27 Mar 2018, 18:59

MIRKOPOZEGA je napisao:Odlicno.
Znaci prica bazirana na priplodnim jagnjadima.Sto se tice racunice za koncetrat ok je 500 gr...ja sam racunao 1kg 6 meseci,sto je x2..Al volem da kalkulisem uvecane troskove .
Jedno pitanje ,ko ti brine o stadu.

ja :)
Stanko Doncov

Nepročitan postod bambina » 27 Mar 2018, 20:32

@Mirko. Mire , da batalis ti ovce i odeš u političare , kako ti to lepo pakujes već hiljade njih se upecalo. Evo ceo dan mi zvoni tel traže ljudi umaticene ovce ( ozbiljan sam)
bambina

Pridružio se: 17 Feb 2015, 22:15

PrethodniSledeća

Povratak na Ovčarstvo i kozarstvo