• Advertisement

Hitno jagnje sa krivim vratom

Iskustva i saveti iz oblasti gajenja ovaca i koza

Moderatori: todor, mikica jovanovic

Hitno jagnje sa krivim vratom

Nepročitan postod Zdenko » 20 Feb 2018, 16:17

Hitno!!!!!
Ovca ojagnjila jagnje sa krivim vratom i ne moze da stoji na nogama, pokusao sam da ga stavim pod nju ali bezi i nece da ga prihvati. Samo pridje olize ga i ode, a jagnje lezi, vidim da bi htelo da sisa, ali ne moze da stoji na nogam..

Pomoc sta raditi??
Zdenko

Teme: 2
Pridružio se: 30 Nov 2016, 17:35

Re: Hitno jagnje sa krivim vratom

Nepročitan postod mikica jovanovic » 20 Feb 2018, 17:27

Kolega Zdenko, ovcu mozete vezati i tada staviti jagnje pod nju i drzati ga da se malo nasisa kolostruma, dali je normalno proteklo jagnjenje, zasto je ktiv vrat zasto nemoze na noge...???
Takodje kada ovca neprima jagnje, dobro je zadnji deo jagnjeta(oko repa) naneti na tek ojagnjenu ovcu oko njenog repa trljati jagnjetom po njoj , zbog mirisa, ponekad to pomogne i ovca posle primi jagnje.
Neznam sta druge kolege misle???
'SVET JE LUDA U OCIMA MOJIM, JA SAM LUDA U OCIMA SVETA.' - Vladika Nikolaj Velimirovic
Korisnikov avatar
mikica jovanovic

Pridružio se: 12 Jan 2013, 17:52

Nepročitan postod misi » 20 Feb 2018, 22:06

Ja sam imao slocaj da jagnje nije mogao da stoji da sisa uhvatio sam ovcu i postavio je da sedi na guzici i onda je joj vime maltene na zemlji i onda jagnje prineti da sisa u takvom polozaju moze da sisa i lezeci i posle par dana jagnje ojacao toliko ta je moglo sam da sisa stojeci i nisam morao ovcu postavljati u sedeci polozaj .
misi

Pridružio se: 08 Feb 2017, 12:08

Nepročitan postod ivi » 21 Feb 2018, 01:32

kad se ojagnjile kod mene trojke bilo je problema dva dana i premorili se nisu mogli ni da stoje nisu ni imali snage da sisaju,,onda sam izmuzao ovcu pa ne na cuclu nego na spric tanak spric i direkno u usta po sasvim malo ubacivao mleko da se jagnje nebi ugusilo.tako sam radio tri dana dok na kraju nisu sami sisali
ivi

Teme: 12
Pridružio se: 25 Mar 2012, 13:56

Nepročitan postod slavis » 21 Feb 2018, 09:38

ako je ovca sitna a jagnje krupno onda dodje do krivljeja vrata usled nedostatka prostora .jagnje ce se oporaviti za par dana po uslovom da nema nekih drugih komplikacija
slavis

Pridružio se: 06 Sep 2012, 07:58

Povratak na Ovčarstvo i kozarstvo