• Advertisement

koje je najbolje vestacko mleko za dohranu jaganjaca

Iskustva i saveti iz oblasti gajenja ovaca i koza

Moderatori: todor, mikica jovanovic

Re: koje je najbolje vestacko mleko za dohranu jaganjaca

Nepročitan postod misi » 09 Dec 2017, 22:14

@ Mirko moguce nisam ni pitao samo sam trazio zamenu za mleko stavljam 150grama na litru vode a pise da treba 125 do 150grama posto je ovcije mleko jace od kravljeg zato pravim jace .
misi

Teme: 2
Pridružio se: 08 Feb 2017, 12:08

Nepročitan postod Gastabajter » 09 Dec 2017, 22:16

Ja koristim Milkivit.Dali je namenjen za jagnjad, telad ili mozda prasad :) to neznam.
Znam samo da jaganjci uzivaju u tom mleku.
Gastabajter

Teme: 3
Pridružio se: 25 Jul 2016, 09:48

Nepročitan postod Gastabajter » 09 Dec 2017, 22:29

misi je napisao:Kodmene je ovca u prvom jagnjenju dala dva jagnjeta jedno prihvati drugo ne , aj reko ja sam nesto zeznuo sad drugo jagnjenje posebno u boks stavljena sama par dana pred jagnjenjem ojagnjila 3 jagnjeta sve ih olizala video sam da je i pustio prvo jagnje da sisa a ove druge dve kad su pokusale samo se vrtila , reko nervozna pa zato ovo je bilo oko 8 sati uveca sutra dan ujutru vidim da glavom odgurava od sebe to dve jagnje , lepo je vezao lancem na 70 cm da dohvati jasle ,vode i da legne . Drzao je pod kontrolom i morao sam priznati da nista od prihvatanja nece biti i lepo uneo jagnjad i onu sto je prihvatila i gospoda otisla pod ovna nece da doji ima da se jagnji i lepo joj objasnio kako ce se odvijati sledece jagnjenje , odma posle jagnjenja ima da pustim svako jagnje da posisa kolostrum makar je morao sedeci drzati dok jagnjad sisaju i gospoda odma posle toga ide kod ovna i ne interesuje me dali hoce ili nece jagnjad . Prosle godine sam isto imao jedno jagnje , drzao sam ovcu dok je jagnje sisalo i mleko je dala samo jagnje nije trpele pored sebe nakon nedelju dana nisam ni morao ulaziti samo sam jagnje ubacio ona stala u cosak i kad je nestalo mleka pocela da je odgurava onda sam vadio jagnje . Vremenski intervali bili isti kao sad na flasicu .

Totalno ispravan postupkak je drzati ovcu da jagnjad uzmu kolostrum koji sadrzi komleksne belancevine neophodne za jagnjad u svakom smislu.Bez kolostruma su izlozeni napadima infekcija probavnog trakta I celog organizma.
Ali se treba obezbediti I imati kolostrum u rezervi u zamrzivacu.
Svasta se desava I jagnjad mogu da ostanu bez majke nedaj boze I sta onda.
Ponavljam za nedaj boze!!!!
Gastabajter

Nepročitan postod entuzijasta W-R » 09 Dec 2017, 22:56

Od svih ti zamena za mleko mislim da je naj pametnije imati neku kozu u rezervi
Somi je Bog za sve, mi ostali smo samo forumasi
entuzijasta W-R

Teme: 15
Pridružio se: 22 Avg 2012, 06:00

Nepročitan postod Gastabajter » 09 Dec 2017, 23:07

U majci Rusiji veci odgajivaci drze kravu ili dve za prehranu Romanovskih jagnjadi.
Mislim oni iskreni veci odgajivaci.
Gastabajter

Nepročitan postod misi » 10 Dec 2017, 20:31

Jeste pametno drzati kravu ili kozu ali onda imas i obaveze za muzu kad i nemas jagnjadi i ljudi kao i ja kojima nije samo obaveza oko stoke i nema vremena za muzu moraju se drzati uz zamenu za mleko , imam u komsiluku koji drze 15 krava muzara a ko ce mi garantovati da cu svaki dan dobiti mleko od iste krave da ne dode do izmene mleka i dode do proliva kod jagnjadi .
misi

Nepročitan postod Servis Sladek » 06 Jan 2018, 22:47

uzeo sam ponovo jaganjce,prvo 5 komada i danas 11 kom.ovih 5 imaju nedelju dana,i do sad su dobijali kravlje mleko,sad im dajem polu kravlje polu milsan mleko u prahu.za sad je sve ok nema proliva i ostalog.mada im ponekad u hranu dam neki prasak za proliv preventive radi.
Servis Sladek

Pridružio se: 19 Nov 2017, 19:23

Nepročitan postod misi » 12 Jan 2018, 21:20

MIRKOPOZEGA je napisao:
misi je napisao:Taj neko ti je odma rekao prvo i osnovno pravilo da nemenjas mleko ako krenes sa jednim onda do kraja isto i nece biti problema , ja koristim zamenu za mleko od proizvodaca Patentco .

PatentCo kao i vecina drugih proizvodjaca ima samo zamenu za Telad.
Od domacih samo Bankom ima zamenu za Jagnjad Ekolak J ...

Jeste Patentcova zamena za mleko je za telad , to dobijaju i sad jaganjci zdravi veliki nista ne zaostaju za onima koje majka hrani cak mozda i jaci mada su i nedelju dana mladi .
misi

Nepročitan postod Servis Sladek » 17 Jan 2018, 00:11

opet problemi sa jaganjcima.ovi sto su stari nedelju i dve mi pocnu mahati glavom i padati ko da su pijani ili retardirani takve pokrete dobiju.nemaju proliv.neznam ni ja ni veterinar sta je.dao sam im selen i vitamine dok su bili ok.
Servis Sladek

Pridružio se: 19 Nov 2017, 19:23

Nepročitan postod MIRKOPOZEGA » 17 Jan 2018, 00:30

Pocnu ....?
Kada?
Koliko traje?
Sta se desava kad prodje ako prodje ???
ЕРЦОВ
Korisnikov avatar
MIRKOPOZEGA