• Advertisement

koje je najbolje vestacko mleko za dohranu jaganjaca

Iskustva i saveti iz oblasti gajenja ovaca i koza

Moderatori: todor, mikica jovanovic

koje je najbolje vestacko mleko za dohranu jaganjaca

Nepročitan postod Servis Sladek » 09 Dec 2017, 19:05

Dolazi zima i vreme jagnjenja a samim tim i kupovina dvojcadi jaganjaca koje nemoze ovca da odhrani.ja planiram da kupim par takvih,pa me interesuje koje je mleko najbolje za hranjenje.prosle godine sam imao 9 takvih jaganjaca i ostalo samo 3.Doduse neki nisu ni sisali ovcu,neki su promzli i tako.Ako imate iskustva sa tim recite
Servis Sladek

Teme: 2
Pridružio se: 19 Nov 2017, 19:23

Re: koje je najbolje vestacko mleko za dohranu jaganjaca

Nepročitan postod Duki » 09 Dec 2017, 19:12

Iz koje racunice to radis
Korisnikov avatar
Duki

Teme: 27
Pridružio se: 09 Dec 2011, 20:39

Nepročitan postod misi » 09 Dec 2017, 19:35

Prijatelju mani se ti tog posla nije to za tebe , ako od 9ostalo 3 nemoj to raditi ostavi onima koji znaju .
misi

Pridružio se: 08 Feb 2017, 12:08

Nepročitan postod Servis Sladek » 09 Dec 2017, 19:38

pa jesi se ti naucen rodio
Servis Sladek

Nepročitan postod misi » 09 Dec 2017, 19:45

Nisam ali sam se doooobro raspitao pre upadanje u taj posao da nebude kao tebi , imao sam i ja sad jagnje koje nije sisalo majku i kad sam je odneo na toplo mesto nije htela da sisa i na silu sam sipao mleko u nju eno ga zivo i zilavo .
misi

Nepročitan postod Servis Sladek » 09 Dec 2017, 19:53

druze ja sam moje lepo stavio u toplo,isto na silu ih naucio sisati.nije u tome bio problem.nego sto mi je neko rekao da nemenjam mleko,a ja nisam imao uvek isto pa od vise proizvodjaca sam mesao.oni su bili posle mesec dana pocrkali.po meni dobili proliv od tog nekog mleka i kad sam im dao protiv proliva bilo kasno.ja sam vec pre par godina odranio 13 komada na flasicu,ali samo kravlje mleko,a sad nemam kravlje,PA ZATO I POSTAVLJAM TEMU KOJE MLEKO.I ZATO I PISEM DA BI NESTO NAUCIO.A ne cim covek nesto nezna odmah mani se toga.i ti nisi znao hodati kad si se rodio,pa su te trebali resiti ili sta
Servis Sladek

Nepročitan postod misi » 09 Dec 2017, 20:01

Taj neko ti je odma rekao prvo i osnovno pravilo da nemenjas mleko ako krenes sa jednim onda do kraja isto i nece biti problema , ja koristim zamenu za mleko od proizvodaca Patentco .
misi

Nepročitan postod Servis Sladek » 09 Dec 2017, 20:05

e to su saveti,probacu sa tim.a jel im posle dajes vode na flasicu.i reci mi malo kako i koliko hranis.da vidi u cemu sam pogresio
Servis Sladek

Nepročitan postod Gastabajter » 09 Dec 2017, 20:24

Servis Sladek je napisao:Dolazi zima i vreme jagnjenja a samim tim i kupovina dvojcadi jaganjaca koje nemoze ovca da odhrani.ja planiram da kupim par takvih,pa me interesuje koje je mleko najbolje za hranjenje.prosle godine sam imao 9 takvih jaganjaca i ostalo samo 3.Doduse neki nisu ni sisali ovcu,neki su promzli i tako.Ako imate iskustva sa tim recite

Kako mislis da nisu sisali ovcu a neki promrzli.
Budi malo detaljniji!!
Gastabajter

Teme: 3
Pridružio se: 25 Jul 2016, 09:48

Nepročitan postod misi » 09 Dec 2017, 20:28

Prvih 3 dana sam 5 puta davao prvi u 6.30 a zadnji u 11 uvece , sad dajem 4 puta po 150ml ujutru u podne u 5 poslepodne i 200ml u 10 uvece pocinje polako da im bude malo ali stoji pred njima koncentrat za jagnjad i lucerka vode posebno jos nedajem , kad je lepo vreme postam ih napolje da malo trckaraju lizu zemlju jer im je to jako bitno za probavu sa 3 nedelje ide sisanje triput , sa 4-5 nedelja dvaput za kolicinu cemo da vidimo koliko ce moci popiti i uvek nesto manje da ih primoravas na tvrdu hranu jer ako su stalno siti sa mlekom nikad nece krenuti jesti jer im to dovoljno .
misi

Sledeća

Povratak na Ovčarstvo i kozarstvo