• Advertisement

upustvo o matičnoj službi

Iskustva i saveti iz oblasti gajenja ovaca i koza

Moderatori: todor, mikica jovanovic

upustvo o matičnoj službi

Nepročitan postod Zadruga brajkovići » 03 Okt 2017, 12:59

Uvažena gospodo !
sobzirom dasmo osnovali zadrugu i imamo nameru da formiramo matičnu službu jer na teritoriji opštine kosjerić ne postoi služba za matičenje a naša zadruga je na veoma podesnom mestu da može opsluživati teritoriju Kosjerića ,ptrebna su nam upustva ?
Koi su uslovi dabih zadruga mogla da registruje matičnu službu
Gde možemo poslati osobu na obuku za matičenje.
koliko traje obuka.
koja stručna sprema treba za matičnu službu.
Štaje sve potrebno od opreme za obavjlanje matičenja
Kakvi su uslovi prelaska iz jedne matične službe u drugu i koliko to treba dase plati ako je za prethonu godinu završena procedura
Sobzirom dasmo novi u ovome poslu treba nam pomoć kako bih to započeli od početka na sasvim profesionalan način i ko nas sve u tome može pomoći
Presednik sk. zadrugara Gligorijević Radmilo ( GAJO ) 0600620 074
Zadruga brajkovići

Teme: 1
Pridružio se: 03 Okt 2017, 11:43

Re: upustvo o matičnoj službi

Nepročitan postod mikica jovanovic » 04 Okt 2017, 21:38

Postovani Gospodine Gligorijevicu, dobro nam dosli pre svega!!!
Molim Vas nemojte me pogresno shvatiti, ali ovo pitanje ste mogli postaviti i u temi ; maticenje ovaca i koza, zakon o maticenju, koja vec postoji i u kojoj ima nesto ispisanih stranica...
Naravno da nije zabranjeno, otvarati nove teme i postavljati konkretna pitanja, e sad kakvi ce odgovori biti, uglavnom zavisi od toga dali je to pitanje poznanica ili ne, za clanove Foruma.
Ja Vam nemogu nazalost mnogo pomoci, jer slabo poznajem tematiku maticenja i subvencionisanja , jer i sam nemam umaticena grla i nisam u toku svih zbivanja.
U svakom slucaju lepo je da se osnivaju nove zadruge i da se Ljudi udruzuju, u ovim surovim i teskim vremenima.
Neka je sa srecom, i Vama i Vasim Zadrugarima, da Zadruga dugo traje i da Vam svima bude od koristi, zivi bili!!!
'SVET JE LUDA U OCIMA MOJIM, JA SAM LUDA U OCIMA SVETA.' - Vladika Nikolaj Velimirovic
Korisnikov avatar
mikica jovanovic

Pridružio se: 12 Jan 2013, 17:52

Povratak na Ovčarstvo i kozarstvo