• Advertisement

Šišanje ovaca, vuna i pribor za šišanje

Iskustva i saveti iz oblasti gajenja ovaca i koza

Moderatori: todor, mikica jovanovic

Followers: draganpan

Re: Šišanje ovaca, vuna i pribor za šišanje

Nepročitan postod draganpan » 25 Maj 2017, 23:40

:-h Mikice to je to svaka cast i HVALA VELIKO
:-?? Zemun, potpuno si u pravu
[-x dejane, imam wirta i kad leži možeš da ga preskačeš ne mrda, kad hraniš gura te i nosi a kad oseti da hvataš, e onda i mrežu probija... i kako samo vešto eskivira pa to je čudo
Ko hoće naći će način, a ko neće naći će opravdanje
Korisnikov avatar
draganpan

Teme: 8
Pridružio se: 01 Dec 2011, 21:20

Nepročitan postod Duki » 26 Maj 2017, 07:11

dejan266 je napisao:Da imate lepo Wirta,a ne te diwljake,ne bi vam trebale te hwataljke ..vec rukom pomazis i odradis sta ti volja. ;;) Ko ima IDF najbolje laso i mrezu da ima,to je najsigurnije. =))

Doktore , x_x svaka ti dala (vode i bokala )
Korisnikov avatar
Duki

Teme: 27
Pridružio se: 09 Dec 2011, 20:39

Nepročitan postod mikica jovanovic » 26 Maj 2017, 21:26

draganpan je napisao::-h Mikice to je to svaka cast i HVALA VELIKO
:-?? Zemun, potpuno si u pravu
[-x dejane, imam wirta i kad leži možeš da ga preskačeš ne mrda, kad hraniš gura te i nosi a kad oseti da hvataš, e onda i mrežu probija... i kako samo vešto eskivira pa to je čudo

Nema na cemu postovani kolega Dragane. Tu smo da pomognemo jedni drugima...
Neka bude od koristi i Vama i svim drugim kolegama!!!
'SVET JE LUDA U OCIMA MOJIM, JA SAM LUDA U OCIMA SVETA.' - Vladika Nikolaj Velimirovic
Korisnikov avatar
mikica jovanovic

Pridružio se: 12 Jan 2013, 17:52

Nepročitan postod mikica jovanovic » 28 Jul 2017, 10:03

Postovane kolege, planira li ko letnje sisanje ovaca, zege su bas velike [tropske]...
Ja sam ovih dana posisao jagnjad, sutra planiram da pocnem i ovce , po drugi put.
Svako dobro i pozzz svima!!!
https://www.youtube.com/watch?v=etCJimd ... 142.982958
'SVET JE LUDA U OCIMA MOJIM, JA SAM LUDA U OCIMA SVETA.' - Vladika Nikolaj Velimirovic
Korisnikov avatar
mikica jovanovic

Nepročitan postod misi » 06 Avg 2017, 12:18

Razmisljam kupiti neku masinu za sisanje ovaca , probao sam onaj sto ima siroke ulaze kod ceslja ali mise nekako nesvida jer lako je povrediti ovcu snjim a neznam kakav je ovaj drugi sa gustim zubima jel moze se snjim redovno sisati ili nije za te stvari , ima li neko sa tom masinom iskustvo ?
misi

Teme: 2
Pridružio se: 08 Feb 2017, 12:08

Nepročitan postod Šošara » 06 Avg 2017, 16:12

Slika

Moja preporuka je da kupis ovu,100e,radi ko sat,"Belgijske" proizvodnje.Jeftina a efikasna.Njen par noz-cesalj osisa 50-ak Wirt bez problema i ostrenja.Narucio sam i rezervni par(15 e) koji je osisao jedno 30ak ali posle 10-15 se poceo tupiti.
Sto se tice povredjivanja to je do samog podesavanja noza i ceslja,kad je pravilno podeseno nema povreda ili su sitne i retke.Koža treba da bude zategnuta.Naravno malo se i oblomi ruka.Cesljevi se mogu stavljati i firmirani,mogu i ovi od 15 e kineski a mogu i Ruski sa vasara.
"Ко сме, тај може, ко не зна за страх, тај иде напред" - Војвода Живојин Мишић.
"To je ono malo što fali da devojci sreću kvari." Gidra Bojanić
Korisnikov avatar
Šošara

Teme: 24
Pridružio se: 31 Jul 2012, 12:25

Nepročitan postod mikica jovanovic » 06 Avg 2017, 22:48

Šošara je napisao:Slika

Moja preporuka je da kupis ovu,100e,radi ko sat,"Belgijske" proizvodnje.Jeftina a efikasna.Njen par noz-cesalj osisa 50-ak Wirt bez problema i ostrenja.Narucio sam i rezervni par(15 e) koji je osisao jedno 30ak ali posle 10-15 se poceo tupiti.
Sto se tice povredjivanja to je do samog podesavanja noza i ceslja,kad je pravilno podeseno nema povreda ili su sitne i retke.Koža treba da bude zategnuta.Naravno malo se i oblomi ruka.Cesljevi se mogu stavljati i firmirani,mogu i ovi od 15 e kineski a mogu i Ruski sa vasara.

Slazem se sa Vama u potpunosti kolega Sosara, stoji sve sto ste napisali.
Imao sam svojevremeno ovu masinicu, ima je kolega Ljuba Kralj, Sasapisi, Duki, Roki, Vi, a verovatno i jos neko od kolega sa Foruma, niko se jos na nju nije pozalio...
Mislim da je od svih jeftinijih varijanti , najbolje se pokazala, dodao bih jos samo svoje zapazanje, da ova masinica uopste negreje mnogo, kao ostale, koje su slicne njoj po ceni.
Sto se tice rezervnog Ceslja i noza, o kojima ste pisali, tacno je da se nozic malo brze tupi, ali je zato Cesalj pristojnog kvaliteta, skoro je u rangu nekih firmiranih cesljeva.
Najveci problem je naci dobrog ostraca, jer dobro naostren i kvalitetan Cesalj i Nozic, vrede koliko i sama Masina, sa dobro naostrenim nozevima, cak i najobicniji Kinez ide dobro.

Kolega @ Misi, nemate razloga za strah, svi smo mi na pocetku pomalo izujedali Ovce tokom sisanja, dok se malo Ruka neoslobodi i ne stekne osnovna rutina.
Kako koje sledece Grlo sisate, sve lepse i lakse ide, najbolje da Vam na pocetku neko malo pokaze i pomogne, ko vec zna da radi sa elektricnom masinicom.
Nije lose uvek pri sisanju imati bocicu povidon joda, [ima ga u apotekama] da eventualnu posekotinu nakapate njime i nastavite dalje da sisate.
kada nabavite masinu za sisanje, postavite sliku ovde, a neko od kolega ce Vam sigurno dati nekakav savet, da lakse i opustenije krenete u sisanje, Vasih belih i crnih Dijamanata.
SRECNO kolega!!!
Korisnikov avatar
mikica jovanovic

Nepročitan postod misi » 07 Avg 2017, 10:00

Predpostavljam da je meni strah za sisanje potice iz tog razloga sto sam prvi put u zivotu da sisam ovcu uzeo u zajam onaj stariji ruski tip posebno motor od masine povezani sa sajlom , upetljavao mi se i sajla zbog neznanja muke zive sam prosao dok sam osisao ovcu i na puno mesta mu naceo kozu . Da je masina bila moja zvekno biga u zemlju kolko mi je bilo zao ovce , posle sam uzeo rucne makaze i polako krenuo sa sisanjem . Sto kazete da svaka sledeca ovca u sisanju sve lepsa to znam iz iskustva privi je bio najruzniji a zadnji najlepse osisan . Zato sam i trazio savet, iskustvo sa ovom dugcijom vrstom ceslja , kao sto koriste berberi za ljude ( i neljude) jer smatram da sa njom se puno teze povreduje koza ovce sigurno je sporiji , mada nemora da znaci , ali nigde nezurim polako bez povreda jer mi je zao ovce. Hvala puno na savetima i preporukama za masinu ali ja bi ipak ovaj drugi sa berberskim cesljem ako valjaju jer u krajnjem slucaju ostaje opcija rucna makaza .
misi

Nepročitan postod mikica jovanovic » 07 Avg 2017, 10:28

mikica jovanovic je napisao:Slika
Cesalj za sisanje Liskop A55, sa17zuba, po meni, neprevazidjen, makaze zaorezivanje papaka i dzepni Federmeser :) za njhovo fino ravnanje. Tri veoa bitne alatke, ovih dana u vreme sezone sisanja ovaca...
Zna li se cena Vune, ove godine,postovane Kolege?

Kolega Misi, evo slike ceslja Liskop [Lister] A 55, sa kojim skoro da nemozete povrediti ovcu sve i da to hocete, imam ga i veoma je dobar u svakom smislu.
Njime bez problema mozete osisati svaku rasu ovaca[ cak i Merino] sa minimalnim posekotinama, po meni najbolji cesalj na trzistu, u svakom smislu...
Moze se postaviti na svaku masinicu, koja nosi gornji Nozic sa 4 zuba , Lister, Heiniger, Konstanta, Aesculap, Eider, itd i na sve kineze da nenabrajam...
Korisnikov avatar
mikica jovanovic

Nepročitan postod misi » 07 Avg 2017, 14:38

Hvala Mikica mozda se i odlucim za ovakvu masinu , kinezka imena i bolje sto niste nabrajali jer svakako neznam citati njihova slova :)
misi

PrethodniSledeća

Povratak na Ovčarstvo i kozarstvo