• Advertisement

Subvencije u ovcarstvu i kozarstvu

Iskustva i saveti iz oblasti gajenja ovaca i koza

Moderatori: todor, mikica jovanovic

Followers: Vlada11070, Branko, vlado 87, gokibec, Beca

Re: Subvencije u ovcarstvu i kozarstvu

Nepročitan postod Stanko Doncov » 20 Jun 2018, 14:41

Gastabajter je napisao:Institut za stocarstvo u Zemunu se time "efikasno"bavi!!
tel:011/2670-121,011/2670-541

to sam trazio hvala kolega :)
Stanko Doncov

Pridružio se: 19 Mar 2016, 00:03

Nepročitan postod Stanko Doncov » 20 Jun 2018, 14:42

Stanko Doncov je napisao:
Gastabajter je napisao:Institut za stocarstvo u Zemunu se time "efikasno"bavi!!
tel:011/2670-121,011/2670-541

to sam trazio hvala kolega :)

koliko efikasno haha,cekam pedigre 11 meseca X(
Stanko Doncov

Nepročitan postod entuzijasta W-R » 21 Jun 2018, 00:11

Pa ja mislim da samo preko matične službe kod koje je to grlo aj da kažem "rodjeno" može da se izvadi pedigre ili grešim?
Somi je Bog za sve, mi ostali smo samo forumasi
entuzijasta W-R

Teme: 15
Pridružio se: 22 Avg 2012, 06:00

Nepročitan postod Stanko Doncov » 21 Jun 2018, 11:11

entuzijasta W-R je napisao:Pa ja mislim da samo preko matične službe kod koje je to grlo aj da kažem "rodjeno" može da se izvadi pedigre ili grešim?

Znaci ovako grlo je rodjeno u Kragujevcu,ja sam njihovoj maticnoj sluzbi uplatio 2500 za pegigre ko treba da ga izda ne znam,evo proslo je 11 meseca zato pitam :) ...zvacu sve redom pa neko ce da objasni haha...pozdrav svima
Stanko Doncov

Nepročitan postod Gastabajter » 21 Jun 2018, 22:40

entuzijasta W-R je napisao:Pa ja mislim da samo preko matične službe kod koje je to grlo aj da kažem "rodjeno" može da se izvadi pedigre ili grešim?

Upravo tako.
Znaci vlasnik u ovom slucaju ovna podnosi zahtev preko odgaivacke maticne sluzbe.
A dalje Zemun resava.
Gastabajter

Teme: 3
Pridružio se: 25 Jul 2016, 09:48

Nepročitan postod Branko » 22 Jun 2018, 21:12

Znaci ovako grlo je rodjeno u Kragujevcu,ja sam njihovoj maticnoj sluzbi uplatio 2500 za pegigre ko treba da ga izda ne znam,evo proslo je 11 meseca zato pitam :) ...zvacu sve redom pa neko ce da objasni haha...pozdrav svima

Ništa nije neobično da se za pedigre čeka i duže.
Imaš li uplatnicu?
Branko

Teme: 5
Pridružio se: 04 Dec 2011, 22:18

Nepročitan postod Stanko Doncov » 23 Jun 2018, 07:52

Branko je napisao:

Ništa nije neobično da se za pedigre čeka i duže.
Imaš li uplatnicu?

da
Stanko Doncov

Nepročitan postod Branko » 23 Jun 2018, 18:29

Onda samo zovi i u institut proveri dali je stigao zahtev a i u Kragujevac da vidiš kad su poslali za pedigre.
Za pedigre može da pošalje svaka matična služba bez obzira odakle grlo potiče samo treba matični list, ali se niko ne odriče tako lepe zarade.
Branko

Teme: 5
Pridružio se: 04 Dec 2011, 22:18

Nepročitan postod jelenasm » 24 Jun 2018, 13:50

Poštovani
Opet ste sve pobrkali..Po pitanju sprovodjenja Zakona o stočarstvu i po pitanju selekcije.
Kao prvo, zahtev za pedigre može da podnese samo služba kod koje je grlo upisano u registar, po rođenju. Na koji način? Tako što prodavac (odgajivač) prijavljuje prodaju svojoj matičnoj službi, uz uverenje o zdravstvenom stanju (kojeg izdaje nadležni veterinar - kao dokaz da je grlo zdravo) i dokaz o overi transporta, naročito ukoliko grlo napušta opštinu. Matična služba podnosi zahtev za pedigre i sa pratećom dokumentacijom ga predaje u Institut za stočarstvo u Zemun ili na Poljorivredni fakultet u Novom Sadu (kod kojih važi pravilo da se zahtev mora podneti u roku od 30 dana o datuma obavljenog prometa - što dokazujete matičnoj službi predhodno navedenom dokumentacijom...) Cene pedigrea su različite po službama, a to zavisi isključivo od službe (kod nas je npr 2.000,00, negde 1.500,00, negde 3.000,00 itd..)
Elem, a sad o famoznom matičnom listu. MATIČNI LIST SLUŽI ISKLJUČIVO KAO POMOĆNI DOKUMENT KOJI SE IZDAJE DA BI GRLO SA PRELASKOM IZ SLUŽBE U SLUŽBU (bilo zbog kupovine ili nečeg drugog..) DONELO SVOJE PODATKE O ROĐENJU I POREKLU, KAKO BI NOVA MATIČNA SLUŽBA MOGLA DA GA ZAVEDE U SVOJE PODATKE I DA MOŽE DA PRATI REPRODUKCIJU I SRODSTVA. NA OSNOVU MATIČNOG LISTA NE MOŽE DA SE RADI NIŠTA DRUGO. Grlo mora dobiti pedigre, jer mu je to lična karta ( ili poput saobraćajne dozvole za automobile..). Meni nije jasno, kako možete dokazati vlasništvo nad grlom pri kontroli od stane inspekcije ili nekog drugog, ukoliko nemate izdat pedigre na svoje ime? U iznimnim situacijama, matični list može da se koristi za dobijenje HB broja, ali samo u slučaju da je bilo kratko vreme izmedju kupovine grla i prvog rađanja, te pedigre nije stigao (ali ovo važi samo za ženska grla). Muška grla malih preživara MORAJU imate pedigre na ime vlasnika kako bi dobili Dozvolu za upotrebu u priplodu i HB broj..
jelenasm

Teme: 1
Pridružio se: 01 Mar 2016, 19:14

Nepročitan postod Gastabajter » 24 Jun 2018, 15:37

Ja lepo napisah.
Samo odgajivacka maticna sluzba podnosi zahteve za pedigre na svoja grla.
Na ime odgajivaca, ili na ime vlasnika (kupca)

@Branko ako nisi u nesto 100% siguran nemoj pisati napamet.

@Jelenasm hvala na detaljnom objasnjenju, mnogima ce ova informacija koristiti!
Gastabajter

Teme: 3
Pridružio se: 25 Jul 2016, 09:48

PrethodniSledeća

Povratak na Ovčarstvo i kozarstvo