• Advertisement

Opušteni razgovori na temu ovčarstva CHAT

Iskustva i saveti iz oblasti gajenja ovaca i koza

Moderatori: todor, mikica jovanovic

Favorites: huse888, Ljuban
Followers: Branko, Čibi, mikicamilojevic, gokibec, draganpan, bogdanovicslavko

Re: Opušteni razgovori na temu ovčarstva CHAT

Nepročitan postod mikica jovanovic » 29 Jun 2018, 21:52

draganpan je napisao:Junaci moji, da li neko ima ideju da me pouči gde da nađem ovaj deo od Korejske mašine za šišanje ovaca. Kao što se vidi polomljeno je ovo perce na jednoj strani. Mislim da se deo može nazvati Oscilator jer na ova perca se prorezom kače pritiskivači gornjeg noža i sa njima osciluje oko jednog šrafa koji prolazi kroz ovaj otvor sa donje strane glave mašine. Inače ovo im je slaba tačka.
Slika
Slika

Postovani kolega Dragane, takav originalan koreanski deo tesko da mozete naci kod nas. To je plivajuca [plutajuca ] opruga koja drzi pritiskivac nozeva sa donje strane napet da bi nozic imao takozvano plivanje preko ceslja u toku sisanja. Heiniger je se proslavio u svetu sa takozvanim plivajucim nozevima [sporije se tupe], a koreanci su to kopirali ali sa losim materijalom opruge [celikom]. Inpak u Beogradu prodaje delove za Heiniger , ali Svajcarske, jedino da proverite dali su delovi skroz identicnih dimenzija, ako su isti tada bi tu slabu tacku na masinici mogli resiti originalnim delom iz Svice. Zato morate proveriti dali su delovi skroz identicni, ako jesu resili ste problem, ako nisu, stvarno neznam, gde se prodaju Koreanski delovi.
Inace to je najbolje i najjednostavnije reseno na Lister [Liskop] masinicama, samo su dva unutrasnja pritiskivaca noza pomerena unazad, dok su dva spoljna podesena da pritiskaju po ivici noza, na taj nacin kod Listera noz" pliva", zato su Lister masinice najtise, i najmanje vibriraju u ruci, to jest imaju najmeksi, najtisi i najmirniji rad prilikom sisanja...
Zelim Vam srecu da nabavite taj deo i kompletirate masinicu.
Pozzz, svako dobro!!!
'SVET JE LUDA U OCIMA MOJIM, JA SAM LUDA U OCIMA SVETA.' - Vladika Nikolaj Velimirovic
Korisnikov avatar
mikica jovanovic

Pridružio se: 12 Jan 2013, 17:52

Nepročitan postod Nemanja993 » 05 Avg 2018, 17:44

Jel bi mogao neko da mi pomogne oko ishrane jagnjadi oko 2-3 meseca, zanima me konkretno deo oko soli, posto sam ovcama ubacio grumen ali ne znam sa koliko starosti jagnjad smeju da je je koriste. Hvala unapred
Nemanja993

Pridružio se: 29 Maj 2018, 19:50

Nepročitan postod Gastabajter » 05 Avg 2018, 21:50

Ma neka lizu slobodno, so im daj cim pocnu da jedu koncetrovanu hranu.
Gastabajter

Teme: 2
Pridružio se: 25 Jul 2016, 09:48

Nepročitan postod Duki » 09 Avg 2018, 19:28

Korisnikov avatar
Duki

Teme: 27
Pridružio se: 09 Dec 2011, 20:39

Nepročitan postod misi » 10 Avg 2018, 14:20

@Duki ovako je za vikend a i jos gore ali preko nedelje nema ovolike guzve , hoces da probas kako je tu kodmene na jezeru , mozemo malo rostiljat kupati se , pokupi porodicu i pravac B.T.
misi

Teme: 2
Pridružio se: 08 Feb 2017, 12:08

Nepročitan postod Duki » 18 Avg 2018, 15:12

Slika
:-h
Korisnikov avatar
Duki

Teme: 27
Pridružio se: 09 Dec 2011, 20:39

Prethodni