• Advertisement

Tanjiranje bez oranja

Agrotehnicke mere u ratarstvu, iskustva i saveti

Moderator: zorancile

Re: Tanjiranje bez oranja

Nepročitan postod Kurkela » 28 Okt 2013, 19:51

Predjes jednom, pa ostavis malo da uhvati sunce.
Ja sam tanjirao na sojiste I njive pod suncokretom po tri puta I posle sejalice lagano zatanjirao seme.
Na kukuruzistu je orano.
Korisnikov avatar
Kurkela

Teme: 49
Pridružio se: 03 Dec 2011, 01:05

Nepročitan postod milossoumi » 06 Nov 2013, 18:23

Nikako da postavim slike a obeco sam,ovo je takozvani ljustimir,najvise se koristi za garenje strnista,veoma je tezak,u dobrim zemljama ide do 15 cm u dubinu,a kod nas u smonici oko 10cm,mogu ga nositi traktori od 55 konja pa navise,inace je veoma dobar i za setvu bez oranja,dva prohoda i napravi cudo,inace ja sam ga kupio za 200e,polovan ali nikad nije radjeno sa njim,kupio ga covek sa imt539,jednom ga zakacio i vise nikad,svaka mazalica mu stoji,lezajevi i tanjiri u ekstra stanju. . .
Slika
Slika
kakva godina,koliko kise i vode,ubi nas vreme ko granom,svi cute,niko nista,drzava ce ipak naplatiti svoje. . .
milossoumi

Teme: 19
Pridružio se: 21 Avg 2012, 23:07

Nepročitan postod Šošara » 06 Nov 2013, 20:01

Ovo cudo k'o pola tanjirace ;)
Koliki je precnik tanjira?
"Ко сме, тај може, ко не зна за страх, тај иде напред" - Војвода Живојин Мишић.
"To je ono malo što fali da devojci sreću kvari." Gidra Bojanić
Korisnikov avatar
Šošara

Teme: 23
Pridružio se: 31 Jul 2012, 12:25

Nepročitan postod milossoumi » 06 Nov 2013, 22:33

Neznam tacno ali su dosta veci nego kod klasicnih tanjiraca,izmericu pa cu ti reci. . .
kakva godina,koliko kise i vode,ubi nas vreme ko granom,svi cute,niko nista,drzava ce ipak naplatiti svoje. . .
milossoumi

Nepročitan postod Kurkela » 06 Nov 2013, 22:37

Mislim da su nazubjeni tanjiri ova masinica bih bila u jos vecoj prednosti.
Korisnikov avatar
Kurkela

Teme: 49
Pridružio se: 03 Dec 2011, 01:05

Nepročitan postod milossoumi » 06 Nov 2013, 22:52

Moguce,razmisljao sam o tome,samo znam da mi je ove godine ustedela podosta para za psenicu,jecam i ovas. . .a i vremena koje sam imao malo. . .zaboravi reci da je proizvodjac IMT i da je teram drugom brzom sa IMT 558. . .ove godine se pokazala dobra i u vocnjacima,ko stvorena je za to pogotovo kad se istera stajsko,zatrpa ga lepo,korisna masina ipak najvise me obradovalo sto ne moram da vise zaoravam strnove i kupujem trobrazni plug. . .
milossoumi

Nepročitan postod entuzijasta W-R » 06 Nov 2013, 23:01

I koliko puta je teras da bi uradio da valja?
Somi je Bog za sve, mi ostali smo samo forumasi
entuzijasta W-R

Teme: 15
Pridružio se: 22 Avg 2012, 06:00

Nepročitan postod Šošara » 07 Nov 2013, 00:28

Koliko vidim ovo je nesto izmedju diskosnog pluga i tanjirace.Tanjiri su manji nego na diskosnom plugu i ima ih vise,a veci nego na klasicnoj X tanjiraci.
Izmeri i razmak izmedju tanjira,i ugao zakosenosti.Masina bi se mogla uraditi u kucnoj radinosti.;) Da li su joj lezajevi metalni ili drveni?
Slazem se u potpunosti sa Kurkelom da su joj nazubljeni tanjiri bila bi jos bolja.
"Ко сме, тај може, ко не зна за страх, тај иде напред" - Војвода Живојин Мишић.
"To je ono malo što fali da devojci sreću kvari." Gidra Bojanić
Korisnikov avatar
Šošara

Teme: 23
Pridružio se: 31 Jul 2012, 12:25

Nepročitan postod milossoumi » 07 Nov 2013, 00:56

Lezajevi su metalni. . .da moze se uraditi i u kucnoj radinosti,probao sam i da vidim kako sredjuje oranje i mogu vam reci da za sobom ostavi dublji setveni sloj sto sa X tanjiracom u nasoj smonici nije izvodljivo osim u oranju koje dobro izmrzne. . .Enti dva prohoda i mozes da sejes sta hoces,gde je tvrdje kao sto je meni bilo za psenicu,posejes ciklonom i sa njom zatanjiras seme,imas slike kako je nikla psenica. . .imam parcelu gde je izvlacena osoka dve godine zaredom,bio ovas,kombajn prosuo dosta pa niko ko da sam ga sejao,tu je odradila vrhunski,isla je do osovine bukvalno i sav ovas isekla i zatrpala,mislim da ovakva masina bi jos vise imala efekta u kvalitetnom i za obradu laksem zemljistu,kod mene su bile na prodaju u nekom novijem izdanju,izgledale su prosto,osovina sa tanjirima samo su bili nazubljeni pricvrscena na metalnu cetvrtastu cev na kojoj je i kacenje za traktor,neznam ko je proizvodjac,bile su oko 110000din. . .ali su imale 9 manjih tanjira i nisu imale ovaj sto drzi tanjiracu da ne upreda traktor zbog ugla u radu,mislim da bez njega ja ne bi mogo da je koristim i ovako osecam na volanu kako vuce gde je zemlja tvrdja. . .na drugoj slici se vidi taj tanjir malo,slikacu ga sutra bolje,prosto je uradjen a dosta znaci,ima svoj zaseban lezaj i nije fiksni,da ne utice na koliko ce masina ici duboko u zemlju. . .
milossoumi

Nepročitan postod milossoumi » 14 Nov 2013, 23:22

Evo malo detaljnije za kolege koje su pitale za slike,izvinjavam se ali nisam stigo pre. . .
Slika
Slika
Slika
milossoumi

PrethodniSledeća

Povratak na Agrotehnika