• Advertisement

MTZ belarus

Modeli, iskustva u korišćenju, saveti prilikom kupovine
Favorites: volvo814, lazic.v
Followers: Golf09, Dejan 037, Toplica

Re: MTZ belarus

Nepročitan postod Gidro » 20 Jul 2020, 20:50

Jel ima neko knjigu od MTZ 52, uzo sam ga pre 7 dana ( inace 74 godiste oznaka na motoru D64 ) pa sam kupio 2 sa neta i tu me uvrnuse, prva do 10 strane sve ok posle izbledela slova, druga na ruskom.
Gidro

Pridružio se: 20 Jul 2020, 20:43

Nepročitan postod Gidro » 20 Jul 2020, 21:04

zorancile je napisao:Tu je sve rusko, tvrdo neudobno i dugotrajno. :)
Jedna istinita priča: pre mnogo godina kad su Mtz traktori tek stigli kod nas, svaki kupac je imao obavezan seminar od nekoliko dana da bi naučio nešto o održavanju i upotrebi Mtz (ako ne odeš na seminar nemaš garanciju)... na kraju jedan čovek pita instruktora (Rusa) šta na Mtz najpre ode, šta da kupi od delova, instruktor odgovori ČOLVJEK ! :) I bio je u pravu.

Posto citam vec dobrih sat vremena po forumu o Rujama, a i sam sam uzeo 52 pre nedelju dana, i dobio sam ovaj deo koji pojma nemam zasto slyzi i gde ide, a vidim da se ti bas razumes. Pa ako mozes da kazes sta je Slika
Gidro

Nepročitan postod zorancile » 20 Jul 2020, 22:56

Uputstvo traži na internetu, postoji skenirana originalna knjiga na srpskom.
To na slici je ventil "kijavac" koji se poveže sa kompresorom i bocama za vazduh.
Korisnikov avatar
zorancile

Teme: 26
Pridružio se: 02 Dec 2011, 17:17

Nepročitan postod Gidro » 21 Jul 2020, 18:22

zorancile je napisao:Uputstvo traži na internetu, postoji skenirana originalna knjiga na srpskom.
To na slici je ventil "kijavac" koji se poveže sa kompresorom i bocama za vazduh.

Kupio sam sa neta, posto drugih nema da se nadje, elem prva je bila citka do 10'te strane a posle se ne vidi nista, a druga je bila na Ruskom, a ja ruski ucio nisam. Aj vadi tu tvoju knjigu od 52'ke i kaci link.

I jel ima potrebe za montiranjem ovoga kijavca !?
Gidro

Nepročitan postod zorancile » 21 Jul 2020, 23:03

Skini uputstvo odavde:
https://www.scribd.com/doc/246681650/Up ... a-Belorusa
Kijavac ti ne treba ako ne koristiš prikolice sa vazdušnim kočnicama. Jedino je koristan jer se na njega sa donje strane priključi crevo za duvanje guma, ako već nemaš negde izveden priključak...
Korisnikov avatar
zorancile

Teme: 26
Pridružio se: 02 Dec 2011, 17:17

Nepročitan postod Gidro » 23 Jul 2020, 18:07

zorancile je napisao:Skini uputstvo odavde:
https://www.scribd.com/doc/246681650/Up ... a-Belorusa
Kijavac ti ne treba ako ne koristiš prikolice sa vazdušnim kočnicama. Jedino je koristan jer se na njega sa donje strane priključi crevo za duvanje guma, ako već nemaš negde izveden priključak...

Hvala na odgovoru, a taj me se scribd i navukao za knjigu . Nema veze trazim dalje
Gidro

Prethodni

Povratak na Traktori