• Advertisement

UNIVERZAL UTB

Modeli, iskustva u korišćenju, saveti prilikom kupovine
Favorites: konobar 445, Popović
Followers: noca, Branko, konobar 445, kocka, bojan1975

Re: UNIVERZAL UTB

Nepročitan postod Popović » 04 Nov 2018, 18:01

do odvodnog creva. poklopac na prvi klik. (mada imam utisak da je opruga tvrda ko djavo) uvek izbaci malo na visak...ali posle dan dva u radu vide se rebra...primetno prosipa na crevo viska,termostat nema.
Korisnikov avatar
Popović

Pridružio se: 24 Apr 2016, 15:59

Nepročitan postod slavisa93 » 14 Jan 2019, 21:02

Pozdrav svima, jedan savet bi mi bio potreban u vezi utb 445, hvala unapred.
U pitanju je stari tip, za godinu proizvodnje nisam siguran ali znam da je 70 i neka. Na traktoru nije radjenda generalna pa sam u dilemi sta da radim, ako moze neko ko je iskusan da mi kaze sta moze biti problem odnosno da li je za generalku ili ne...
Traktor ne trosi ulje, radi perfektno, znaci prima gas nema zalitanja i ostalo, sve je super. Ali je problem paljenje, znaci bez grejaca ili bez spreja nece da cuje da upali bilo hladan bilo vruc. Jedino ako ga ugasim i istog minuta zaverglam , tad nekako prebaci i upali, cim odstoji 5-10 minuta gotovo, znaci mora ponovo grejac ili sprej, tera samo belo sivi dim i to je to, uopste ne daje znak, ako prsnem malo sprej ili ponovo ukljucujem grejac on pali. Kakva su vasa iskutstva, da li to moze biti pumpa, glava ili bi ipak morala generalna???
slavisa93

Pridružio se: 23 Nov 2016, 22:52

Nepročitan postod zorancile » 15 Jan 2019, 00:26

Najbolje bi bilo ako imaš nekog majstora da mu izmeri kompresiju, a treba proveriti i pumpu i dizne kod bošiste.
Korisnikov avatar
zorancile

Teme: 26
Pridružio se: 02 Dec 2011, 17:17

Nepročitan postod slavisa93 » 15 Jan 2019, 09:07

Da, zaboravih daa kazem da sam dizne zamenio ali nista posebno se nije dogodilo samo malo ostrije prima gas... Razmisljao sam o merenju kompresije ali nisam merio, potrazicu nekog ko bi mogao da izmeri. A koji minimalni pritisak bi trebao imati u cilindrima?
slavisa93

Nepročitan postod zorancile » 16 Jan 2019, 00:20

Ne znam koji pritisak minimalno treba da ima, nešto oko 25 bara? Ali, ako on i vruć teško pali, tj mora da brže zavrti da bi upalio, onda je loša glava pumpe. Trebalo bi da se jedna dizna izvadi napolje i da se priključi na pumpu, i da se vidi da li pravi maglu dok vergla.
Korisnikov avatar
zorancile

Nepročitan postod slavisa93 » 16 Jan 2019, 09:55

To mi nije palo na pamet da skinem diznu, sto je logicna stvar ono mora odmah da pokaze dal je magla ili samo curi... Hvala na odgovoru, bas cu da proverim pa javljam sta se desava, ako curi onda ide na remont pa cemo videti dal ce imati efekta..
slavisa93

Re: store 402

Nepročitan postod dika » 31 Jan 2020, 21:30

Postovani imam traktor store 402.Pa vas molim ako neko zna da li kod njega sme radilica da se pomera malo napred nazad.To sam primetio kad sam stelovao pipke na korpi kvacila.Ikorpa se pomerala napred nazad.Pogledao sam i pogonsku remenicu sa prednje strane i ona se pomerala napred nazad oko 2 mm.Pa ako neko zna dali to sme.
dika

Pridružio se: 15 Feb 2014, 19:38

Nepročitan postod zorancile » 01 Feb 2020, 00:05

Teoretski ne sme, ali se u praksi vidja često... Trebalo bi zameniti aksijalne ležaje radilice.
Korisnikov avatar
zorancile

Re: store 402

Nepročitan postod dika » 01 Feb 2020, 17:31

Postovani zorancile.Dali smem da ga teram ovako.Jer on radi normalno orao sam sa njim i nista nisam primecivao.Ovo sam slucajno video kad sam stelovao kvacilo.Unapred hvala.
dika

Pridružio se: 15 Feb 2014, 19:38

Nepročitan postod zorancile » 01 Feb 2020, 23:47

Vozi ga tako sve dok ne počne da menja zvuk motora kad pritisneš kvačilo. Ili da nešto počne da škripi.
Opet kažem dobro bi bilo da se utegne... ali eto...
Korisnikov avatar
zorancile

Prethodni

Povratak na Traktori