• Advertisement

ЛТЗ Т-40

Modeli, iskustva u korišćenju, saveti prilikom kupovine
Favorites: zoran0230, petar, markomilca
Followers: Miki 72

Re: ЛТЗ Т-40

Nepročitan postod MONTOYA » 25 Nov 2018, 19:12

Da nije mnogo 3x35 :-?
Daj Bože zdravlja a biće para
Korisnikov avatar
MONTOYA

Teme: 24
Pridružio se: 02 Dec 2011, 17:23

Nepročitan postod Duki » 21 Feb 2019, 19:33

Slika
Malo da osvezim , pranje pa na spavanje . :) do narednog zadatka .
Korisnikov avatar
Duki

Teme: 27
Pridružio se: 09 Dec 2011, 20:39

Nepročitan postod MONTOYA » 22 Feb 2019, 10:10

Jel ga nisi ofarbao ?
Daj Bože zdravlja a biće para
Korisnikov avatar
MONTOYA

Teme: 24
Pridružio se: 02 Dec 2011, 17:23

Nepročitan postod Duki » 22 Feb 2019, 17:06

Nisam Monty, obim posla trazi manji traktor,pa nek bude fabricki :)

Treba da mu uradim hidrulicni klip (nekad kaplje ulje ) da mu zamenim gumice , semering . To je sigurno jedno 5-6 evra na Najlonu .
Korisnikov avatar
Duki

Nepročitan postod Dalibor81 » 26 Jun 2019, 10:36

U slucaju da ima aktivnih :) da se predstavim prvo. Zovem se Dalibor, dolazim iz Banata 81 godiste (mladji od ovog traktora), i oblast interesovanja - zivot kao takav. :D E sad, od nedavno imam ovaj traktor, jako dobar, sve originalno na njemu, i sve radi besprekorno, samo jedna stvar, a to je da nema fabricki obrtomer, nego napred samo onaj brojcanik na razvodu motora. U tabli ima otvor od 85 mm i plasticni poklopac, a video sam ovde da tu ide obrtomer, samo ne znam gde se vezuje, ja pretpostavljam da se skida onaj napred brojcanik pa tu. O ovome se ranije nije pisalo, jer sam kompletno sve postove procitao, i nisam naisao. Inace jako mnogo korisnih stvari je ovde napisano na sta da se pazi, sad me strah orati, da ne izvrnem traktor :D Veliki pozdrav, pa ako se neko javi, jos bolje.
Dalibor81

Pridružio se: 26 Jun 2019, 10:29

Nepročitan postod Duki » 26 Jun 2019, 21:45

Kupis polovno ili kod Rusa i postavis (cudi me da nemas sat ) mada ga ja i ne koristim . radim na uvce :)
Slika

Sto se tice oranja , druga brza ,plug sa kopirnim tockom (ja ga na plugu imam ali ga gotovo i ne koristim ) na pola gasa i lagano dok ne savladas ruske prednosti :) .
Pazi da se ne prevrnes :D jer ako ne preskocis prisilno (SLOBODNO SA SILOM POVUCI RUCICU ) onda ima da te digne i prevrne . To se desava kod svih prikljucaka koji su zakaceni ... Zato MORAS paziti da preskocis prisilno i udjes u plivajuci . Mozes odrediti visinu i na prvom kolenu ALI ga moras prekinuti na prvom kolenu a NE dozvoliti da se odupre na poluge .

Malo cimnem rucicu na prisilno ili podignem malo i vatra ,,. Za to ti treba rutina .. aaali za to treba vremena i nafte . poz :-h
Korisnikov avatar
Duki

Nepročitan postod Dalibor81 » 27 Jun 2019, 09:04

Pozdrav, i hvala za odgovor. Tu sam i pretpostavio da ide pinjon, ali nista od toga ne mogu naci polovno po oglasima. Nije bas da moram da imam zbog obrtaja, nisam jos gluv (bar ne za ovako tih motor), nego vise estetski. A ako plug nema tocak, i ja preletim dole na plivajuci, nece li se potapati plug skroz, ili iskakati? ja sam orao samo sa imt do sad. Nije problem nafta i vreme :) sad bih ja to vezbao ali nemam gde tj sta orati... jedino da obnoc odem na fudbalsko igraliste :D Da, za obrtomer, ima da se kupi digitalno za 5000 od 400 do 4000 sto meri, ali mi se nikako ne uklapa u ovaj retro fazon, drugo resenje je da izvedem W iz alternatora pa na neku obrtaljku od dizela, ali to meri do 5-6 000 rpm, pa bi mi bio koristan samo donji deo skale, i jako neprecizan. Trazicu jos original, sad bih nekako i nasao, najteze mi pinjon i sajlu, a nov pinjon oko 20-30 eur...
Dalibor81

Nepročitan postod Duki » 28 Jun 2019, 19:02

Pazi na to CEDO od traktora , jer tolike godine je doziveo i koliko vidim u dobrom stanju (okaci slike traktora ).
Nemoj forsirati , gasirati i praviti gluposti ,taj traktor nije to zasluzio . Ima takvih tarktora kojima nije nista dirano od davnih 70 tih , Lepo lagano penzionerski ,.
Mali taktoric ,velike snage , nali potrosac odrzavanje minimalno . Promeni ulje i OCISTI ULJNI i VAZDUSNI FILTER . U Vazdusnom promeni i ulje .. U hidrulicnom rezervaru ocisti filter ,.. Daj mu radosti u radu .
Sto se tice oranja , plug moras spustiti na plivajuci (vratis rucicu u NEUTRALU ) , , kljunovi na raoniku ce se zariti uzemlju i nakon 2-3-4- meta MORAS praviti korekciju dubine prve brazde jer ce verovatno uci duboko i kad namestis prvu brazdu (poravnas plug ) tada ide lepo i u tom radu ima korekciju ako ide plice dodas malo prisilnog ako ide duboko malo podignes ,, Sve je to rutina i ruke idu samo .. Sada to izgleda nemoguca misija i komplikovano ALI tu ima velikih prednosti ,. (vozio sam , svasta ,nisam samo leteo )
Velik faktor igra nepotroseni i ostri raonici , a ne da ores sa gaonicima koji nisu videli kovaca 5- 10 godina debeli sprsta . Moraju biri kao"; zilet. I zbog cene nafte i zbog pevajuceg oranja . Inace taj traktoric vuce leoparda dve brazde drugom na pola gasa .
Bilo bi pametno da ti neko pokaze , ali ne boj se na toj rucici hidrulika ima resenj (dole plivajuci gore dizanje ) Ppoz .
Cekamo slike :ymdaydream:
Korisnikov avatar
Duki

Nepročitan postod Dalibor81 » 29 Jun 2019, 11:25

Evo nekoliko slika, nisam ga prao, tako je stajao dve godine. Al upali odma.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

" plug moras spustiti na plivajuci (vratis rucicu u NEUTRALU ) " cekaj, plivajuci je skroz dole preko onog "grebena" a neutralno u sredini, na sta tacno mislis? E da, i na polugama nazad dole ima jedna slicovana i jedna obicna rupa, sada je u toj obicnoj, kada se koristi ona slicovana nekih 70 mm? pokazace mi neko, ima ih nekoliko u selu ove tradze godinama, ali forum volim jer se desava da nesto pogresno kruzi medju vlasnicima u selu, i zato se smatra pravilnim, ne samo u vezi oranja, vec uopsteno u poljoprivredi. Imam ja skoro 40, i proslo me divljanje :) narocito od kako sam procitao kako je osetljivo kvacilo i menjac, ja ga od tada rukom pritiskam :D i koliko ulja ide u hidrauliku, imam ja knjige sa njim, i pise tu kolicina, ali posto bih da dolijem ako treba, zanima me nivo, da ne ispustam sve pa... Pozdrav veliki iz ravnice.
Dalibor81

Nepročitan postod Duki » 29 Jun 2019, 14:32

Bonbonica , slicovana rupa je kad radis setvospremacom , drljacom i nekim sejalicama - da na tom slicu ima oscilaciju .
Fiksna je za oranje . U burencetu napred imas merac i vidis nivo ,,,a sa leve strane kod zadnjeg tocka imas DVA srafa msm 14 ke gornji je MAX donji me MIN to ti je ulje od menjaca Sipas iz kabine (plasticni cep ) . Sipas sae 30 i nakrivis kapu (operi filtere .

:) I kod mene je bilo to propelo i svetiljka (mislio sam da je to karabudz.) :D

Rucica -gore dize
-----------------------------
ler -neutral
----------------------------------------------------------
prisilno
------------------------------
plivajuci
Korisnikov avatar
Duki