• Advertisement

Elekrto instalacije traktora TORPEDO

Ko je ko na forumu

Moderator: PoljoForum

Elekrto instalacije traktora TORPEDO

Nepročitan postod zitom » 08 Nov 2019, 10:02

Da li neko moze da mi objasni kako se povezuje predgrejac na traktoru Torpedo 90
zitom

Teme: 2
Pridružio se: 07 Nov 2019, 09:38

Re: Elekrto instalacije traktora TORPEDO

Nepročitan postod zorancile » 09 Nov 2019, 00:10

Zavisi kakav model imaš. Originalni je imao odvojen elektroventil od grejača. Grejač se poveže na žicu od grejača od brave a na elektroventil ide žica koja ide i na anlaser za paljenje. Dok držiš bravu na grejanje on usija žicu grejača, pa kad zaverglaš elektroventil pusti gorivo na usijan grejač.
Ovaj patent nije baš najsrećnije rešenje, imali su problem da elektroventil ostane otvoren pa stalno sipa gorivo u usisnu granu, tako da traktor stalno dimi a niko ne zna šta mu je...
Možeš da mu ugradiš grejač od Imt 539 ali nema potrebe ako je sve dobro, ti motori su palili uvek bez grejača, samo ako akumulator ima snage da ga zavergla nema veze kolika je temperatura vazduha.
Korisnikov avatar
zorancile

Teme: 26
Pridružio se: 02 Dec 2011, 17:17

Nepročitan postod zitom » 09 Nov 2019, 10:13

Kod mene je odvojen elekrtoventil od grejaca ali me interesuje zasta sluzi predgrejac,tako su mi rekli da se to zove ,to je jedna deblja spiralna zica sa izolatorima na nosacu .Kod mene su neke zice na tom predgrejacu pokidane pa sam mislio da to povezem ako taj predgrejac ima nekakvu funkciju.
hvala na pomoci
zitom

Nepročitan postod zitom » 09 Nov 2019, 18:58

Како се ugradjuje sat za temperaturu na traktore vazdusare konkretno Torpedo 90
zitom

Nepročitan postod zorancile » 10 Nov 2019, 21:48

Fabrički nisu imali sat za temperaturu. Možeš nešto da improvizuješ, da mu meriš temperaturu ulja, kupiš davač i sat od ruskog Vladimirca, jedino je pitanje gde ćeš zašrafiti davač a da bude u dodiru sa uljom.
Korisnikov avatar
zorancile

Teme: 26
Pridružio se: 02 Dec 2011, 17:17

Povratak na Predstavljanje članova