• Advertisement

Formiranje farme kunica

Sve o kunićarstvu

Moderator: todor

Formiranje farme kunica

Nepročitan postod bojanpesic » 06 Mar 2019, 18:19

Poz svima.Da se predstavim,Bojan Pesic je moje ime.Zivim u predgradju Bg.
Po struci vet. tehnicar,ali bavio sam se svime a najmanje zivotinjama(profesionalno) a ovako vazda imam zivotinjica.Radio sam doduse neko vreme sa konjima,gluposti,neki svetski sampioni milionce evra komad :D

Elem,posto sam ceo zivot uz neke zivuljke,ljubav je tu,a smucilo mi se da rmbacim za druge,sedim ja tako i razmisljam:"A cime bi ti Bojane,konjino mogao da se bavis?"A da usto to i volis?
I shvatim da pored pustog placa i nekih pomocnih zgrada,to bi moglo biti vezano za zivotinje.Sad,ja bi voleo da su to psi,ili konji ali avaj,za to nema ni love ni vremena.
Potrebna su manja ulaganja i brzi obrt.
Tako se ja setim zeceva.Od zeceva sam imao ljubimca,tacnije kunica jednom i to je to.Taj je secam se tako voleo da se greje uz pec,da se jednom zapalio:)
Citam forum,literaturu i naravno znam da necu sve nauciti iz knjiga i na mrezi al odnekud mora da se pocne,a iskustvo se stice.Ne kupuje se niti se negde deli pa uzmes kao,dajte mi 3 kile iskustva i zapakujte za poneti.
Da ne postanem iskusan odjednom na ulici,nego kuci uz kafu,natenane.
Ja sad necu da Vas davim u vezi ishrane,odgoja,razmnozavanja i ostalog,polako,to cu mozda posle a mozda i nikad.
Mene interesuje ona druga strana,isplativost.Kunicarstvo kao biznis,utopija,laz ili ima tu nesto da se cacne.
Da se razumemo,od neceg treba da se zivi.Bogatstvo ne ocekujem ali nekakvu zaradu ocekujem inace me ne zanimaju kunici,da srokam cifru u prazno,
realno,onda bih uzeo jednog za kcerkicu da ga volimo i da se brine(m) o njemu.
Moja pitanja su,za sad:
1.Da li ima svrhe legalizovati se?Zasto da,zasto ne?
2.Postoje li ikakvi pouzdani otkupljivaci(ziva vaga,sredjeno) u nasem Srbistanu?Crno,belo?
3.Klanica postoji ili ne.Po mojim saznanjima ne postoji,ali pitam Vas.
4.Hycole pasmina,zenke i muzjaci,cene i kako znati da je to to.Maticni!
Uopste,neka isplativost,recimo farme od 48 zenki za rasplod?Zenke bi odmarale 14 dana.
Ja dosta sad citam uopsteno o kunicima,ishrani i ostalome,ali sve to nema svrhe ako je farma kunica iluzija i utopija.
Tako da nedoumice oko toga,ukratko gnjavio bih i Vas al prvo da utvrdim temelj,posle zidamo.
Hvala unapred,seticu se ja jos necega da pitam 100%.
bojanpesic

Teme: 1
Pridružio se: 06 Mar 2019, 17:45

Povratak na Kunićarstvo