• Advertisement

Kalifornijske gliste - humus

Oblasti vezane za poljoprivredu za koje ne postoji kategorija na forumu

Moderator: PoljoForum

Favorites: milosasanja
Followers: micazmaj

Re: Kalifornijske gliste - humus

Nepročitan postod ALEKSA75 » 18 Dec 2012, 09:21

Ako mozes napisi gde se mogu kupiti kalifornijske gliste za nekog ko bi ih poceo gajiti............
Ko u cuda veruje,taj cuda i stvara
Korisnikov avatar
ALEKSA75

Teme: 14
Pridružio se: 06 Feb 2012, 10:18

Nepročitan postod slavis » 21 Dec 2012, 12:16

i ja sam negde procitao da ovciji stajnjak nije bas najpogodniji ali ja imam samo taj .iz literarature znam da jedino kokosiji stajnjak je neupotrebiv za gliste.
slavis

Teme: 2
Pridružio se: 06 Sep 2012, 07:58

Nepročitan postod micazmaj » 21 Dec 2012, 17:03

ALEKSA75 je napisao:Ako mozes napisi gde se mogu kupiti kalifornijske gliste za nekog ko bi ih poceo gajiti............

Zbog planiranog prosirenja ja ne mogu prodavati ove godine (mislim 2013.), a imam poznanika koji se time bavi i verujem da bi on prodavao.
Da ne bude reklama, ko je zainteresovan neka se javi na pp, pa cu dati kontakt.
A od 2014 bice i kod mene :)
micazmaj

Teme: 1
Pridružio se: 12 Dec 2012, 23:38

Nepročitan postod ALEKSA75 » 07 Jan 2013, 23:11

Ako mozes napisi gde mogu da se kupe kalifornijske gliste i koja je cena jednog legla..............
Ko u cuda veruje,taj cuda i stvara
Korisnikov avatar
ALEKSA75

Teme: 14
Pridružio se: 06 Feb 2012, 10:18

Nepročitan postod zile49 » 23 Mar 2013, 23:22

Da li u Srbiji ima iskustava u proizvodnji humusu u kontrolisanoj sredini, sa obezbedjenim grejanjem i hladjenjem prostora. Koja je optimalna temperatura? da li je dobro ukopavati i betonirati staništa za gliste? Koja je optimalna dubina i da li je bolje pojedinačna polja sa kalifornijskom glistom kontrolisati sa folijom, kao što su plastenici za povrtarsku proizvodnju ili je bolje veću površinu staviti pod kontrolu i organizovati proizvodnju.
zile49

Pridružio se: 23 Mar 2013, 22:49

Nepročitan postod micazmaj » 24 Mar 2013, 01:52

Auh! Previse pitanja za neobavesten narod... Cujem u Srbiji ima oko 100 uzgajivaca, ali na net-u cete tesko naci nekog raspolozenog za diskusiju.
Ali da pokusam da odgovorim na neka, redom:
- koliko znam, nema iskustava sa kontrolisanom sredinom, veliko je pitanje ekonomske opravdanosti, jako zavisi od strategije prodaje (ako prodajete humus u SRB po 15-20 din. nema racunice)
- optimalna temperatura 18-24 stepena
- dobro je ukopavati, smanjuju se troskovi kontrolisane temperature
- nisam siguran da sam dobro razumeo ovo u vezi pojedinacnih polja ili vecih povrsina, ali ako jesam, mislim da je jeftinije raditi sa vecim kompleksom, ali postavlja se pitanje kostanja takvog objekta
Nadam se da sam pomogao, pozdrav za zile49, ako treba tu sam sta mogu!
micazmaj

Teme: 1
Pridružio se: 12 Dec 2012, 23:38

Nepročitan postod zile49 » 24 Mar 2013, 11:29

Zahvaljujem na odgovorima. Jedan sam od onih koji se amaterski bavi proizvodnjom humusa, ali imam svoju organizovanu proizvodnju: kupine, višnje, kruške, šljive i dunje. Želim da širim proizvodnju i da za te potrebe koristim humus. Pored toga neophodna je i odredjena proizvodnja komposta da bi se izbacilo veštačko djubrivo i obezbedila organska proizvodnja. Ukolio bi se pojavio višak u proizvodnji normalno da bih to realizovao na tržištu ako ima profita. Mada sam svestan da u ovakvoj organizaciji nems uslova za zaradu.
zile49

Pridružio se: 23 Mar 2013, 22:49

Nepročitan postod nexla » 21 Jul 2013, 22:54

Prodajem legla kalifornijskih glista 80e leglo.Prodajem i za ribolovacke radnje jedna kutijica 40 glista-30 dinara,moze i dogovor. okolina Lazarevca 0648847408
nexla

Pridružio se: 21 Jul 2013, 22:25

Nepročitan postod slavis » 29 Jul 2013, 12:21

kupio sam leglo u arilju za 50 evica
slavis

Teme: 2
Pridružio se: 06 Sep 2012, 07:58

Nepročitan postod beebup » 29 Jul 2013, 15:22

Pozdrav svima,Ja sam amater ,hobista i gajim nekog povrca i jagoda,sve bez hemije.Imam ozidan pravougaonik ,koji je ranije sluzio da se smece ne raznosi po dvoristu.To je 2 x 4 metra ,visine 1,2 odprilike i htela bih u to ubaciti neki stajnjak i gliste.Stajnjak nije ujednacen i sav dobro pregoreo,pa ne znam sta mi je ciniti.Sledece nedelje drugar bi mi doneo leglo glista,a ja ne znam jel to ok da utovarim djubar,zalijem i pustim ih da bauljaju.Naravno,stavila bih dole neku mrezu,jer je samo poplocano ciglama,a to mislim mogu krtice da ispomeraju.Shvatila sam da to ne bi unelo veselje medju gliste.Unapred hvala.
beebup

Pridružio se: 20 Jan 2013, 20:23

PrethodniSledeća

Povratak na Razne teme