• Advertisement

Coca Cola

Za ljubitelje dobrog zalogaja, dobrog gutljaja i naravno dobre muzike

Moderator: todor

Followers: draganpan

Coca Cola

Nepročitan postod Robins » 05 Feb 2012, 15:40

Što se dogodi našem tijelu kada popijemo limenku kole?

Slika

Jeste li se ikada zapitali zašto kolu popijemo s osmjehom? To se dogodi zato što se s njom drogiramo, iako su kokain iz Coca Cole maknuli još prije sto godina. Zašto su maknuli kokain iz kole? Zato što je bio sasvim suvišan.

10 minuta nakon što smo popili kolu: 10 čajnih žličica šećera pukne naš sustav (ta količina je 100% dnevne preporučljive količine šećera). Mi zbog toga nećemo automatski povratiti jer fosforna kiselina u koli anulira okus slatkoće, tako da je naše tijelo zadrži.

20 minuta nakon što smo popili kolu: Količina šećera u krvi naglo skače, uzrokujući inzulinsku eksploziju. Naša jetra tada odgovara tako da sve šećere koje nađe u krvi pretvara u masnoće. (U tom trenutku jetra ima mnogo toga za pretvoriti u masnoće.)

40 minuta nakon što smo popili kolu: Kofein iz kole je u potpunosti apsorbiran. Šire nam se zjenice; raste nam krvni tlak; kao reakcija na sve to, naša jetra pumpa još više šećera u naš krvotok. Receptori adenozina u mozgu su sada blokirani, što sprječava osjećaj vrtoglavice.

45 minuta nakon što smo popili kolu: Naše tijelo povećava produkciju dopamina, stimulirajući centre za osjećaj ugode u mozgu. Ovo je, usput, u stvari isti način na koji na nas djeluje i heroin.

60 minuta nakon što smo popili kolu: Fosforna kiselina se spaja s kalcijem, magnezijem i cinkom u debelom crijevu, osiguravajući dodatnu eksploziju u našem metabolizmu. Ovo se dodatno komplicira velikim dozama šećera i umjetnih sladila koji dodatno povećavaju izlučivanje kalcija putem mokraće.

Više od 60 minuta nakon što smo popili kolu: Diuretička svojstva kofeina počinju utjecati na naše tijelo. (Imamo osjećaj da trebamo mokriti.) Tada sav kalcij, magnezij i cink koji su bili namijenjeni našim kostima i tijelu, kao i elektroliti natrija i voda izlaze iz tijela.

Više od 60 minuta nakon što smo popili kolu: Kako se kaos u našem tijelu stišava, počinjemo osjećati nedostatak šećera. Možemo postati lako razdražljivi i usporeni. Do sada smo već izmokrili svu vodu iz kole, no tek nakon što se ona spojila s najvažnijim hranjivim tvarima iz našeg tijela zajedno s ostalom vodom koja hidrira naše sustave, i koja zajedno s ostalim tvarima gradi naše kosti i zube. Nakon toga slijedi nedostatak kofeina, koji nastaje tek nakon nekoliko sati. (Što se osjeća još više ako ste pušač.)

Preuzeto sa sajta
http://matrixworld-hr.com/2011/12/15/st ... enku-kole/
Korisnikov avatar
Robins

Teme: 84
Pridružio se: 02 Dec 2011, 13:45

Re: Coca Cola

Nepročitan postod milos bota » 05 Feb 2012, 18:16

jasam pio po od 2 do 4 litre na dan sad je nepiem upšte ponekad popijem čašu koka kola zero(bez šećera) moj mali obožava ovaj spot
Korisnikov avatar
milos bota

Teme: 27
Pridružio se: 04 Dec 2011, 13:06

Nepročitan postod rus 82 » 05 Feb 2012, 22:58

svaki dan popijem najmanje 2l i tako vec 15godina :-?
al bih voleo kada me glupani nebi mogli iznervirati. IDF No1
Korisnikov avatar
rus 82

Teme: 4
Pridružio se: 24 Jan 2012, 21:00

Nepročitan postod ILKE-KV » 05 Feb 2012, 23:09

Mogao bih cini mi se da pijem coca-colu umesto vode,leti to prelayi svaku meru,2 litra minimum pa navise,ali smanjujem polako,svi kazu da je stetna.Sad ne znam kome da verujem.
SAMO VATRA,SAMO GAS-SILA BOGA NE MOLI,BOG SILU NE VOLI
ILKE-KV

Teme: 5
Pridružio se: 05 Dec 2011, 21:55

Nepročitan postod rus 82 » 05 Feb 2012, 23:13

ja prestao piti jedno mesec dana htela me zena ostaviti.koliko sam bio nervozan
Korisnikov avatar
rus 82

Nepročitan postod Duka » 05 Feb 2012, 23:17

Ja sam nekada preteravao sa kolom, pogotovu kad vozim sam, onda kupim kolu i čokoladu, a i ovako leti sam ljustio 2-3 dvolitarke dnevno,,, Sad sam smanjio, ali kad se dočepam ne odustajem dok ne vidim dno flaši... nije zdravo... U zadnje vreme pijuckam domaći sok od malina. ;)
Ne bih dao svoju njivu, ni bunarsku hladnu vodu, pa me cude nasi ljudi kad' iz sela u grad odu!!!

Dođe vreme kada pametni zaćute, budale progovore, a fukara se obogati..."
Korisnikov avatar
Duka

Teme: 7
Pridružio se: 30 Nov 2011, 23:56

Nepročitan postod rus 82 » 05 Feb 2012, 23:20

u 7 sam veceras seo za komp evo ima u flasi jos jedna casa popijem to i odoh spavati
Korisnikov avatar
rus 82

Nepročitan postod Sarbanac » 05 Feb 2012, 23:53

Sad kad pročitah ovo zabraniću da se unosi u kuću. Mislim da kolege zavisnici od ovog opasnog pića koje su zli ameri nama plasirali namerno da nas truju (teorija zavere na delu) treba da se okrenu zdravijim tradicionalnim pićima. U prvom redu šlivovica i domaće vino. Klin se klinom izbija.
Korisnikov avatar
Sarbanac

Teme: 27
Pridružio se: 04 Dec 2011, 22:23

Nepročitan postod Kurkela » 06 Feb 2012, 00:08

Auuu, vec sam 2 - 3 dana bez Cole i malo mi neobicno. Nisam isao do prodavnice nekih tri dana,
a zalihe presusile
Inace dnevno pijem bocu od 2 l, kada pocnem predvece, a kada pocnem ujutro 2 x 2l.
Nije zdravo, ali ko je stalno u pokretu preradi to bez problema.
Nemam druge poroke sem ovog i malo u kafanice :D
Korisnikov avatar
Kurkela

Teme: 49
Pridružio se: 03 Dec 2011, 01:05

Nepročitan postod provac » 06 Feb 2012, 00:49

Куркела мој брат од стрица је радио као портир у соко штарку и за ноћ је пио 2 флаше по 2 литре кока коле иначе активни фудбалер малог фудбала-одличан играч- и шта је доживео позли му једном на утакмици и оде кући као није му ништа ујутро опет лоше,,,жена му је иначе мед сестра у болници драгиша мишовић у бгд и узме и извади му крв и понесе на посао ,,кад су колегинице виделе крв питале је :јел жив овај човек 22 холестерол-под хитно га хоспитализују и две године се лечио појела му кока кола јетру ,,према томе ја кад нема вина ретко пијем пиво ал то агрсорско пиће никада ,,пре домаћи сок од зове или малине или боровнице ..,у праву је Робинс то је дрога
Nemoj pa se Neboj!
Korisnikov avatar
provac

Teme: 6
Pridružio se: 04 Dec 2011, 12:04

Sledeća

Povratak na Kafana